Rekolekcji czas…

W dniach 16-18.02.2024r. nasza wspólnota wraz z naszymi przyjaciółmi z SWM Wrocław przeżywaliśmy wspólnie Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane ,,O rozpoznawaniu woli Bożej w życiu codziennym”.
    Założenia były klasyczne: wspólne posiłki, jutrznia, nieszpory, adoracja, integracja… Jednak w całej tej „zwyczajności” rekolekcji nie można było lepiej wyważyć czasu poświęconego na modlitwę, bycie razem, jak i z samym sobą.
    Przez tę wspaniałą wędrówkę ku bliskości z Bogiem i z drugim człowiekiem przeprowadził nas
ks. Jerzy Mikuła SDB. W bardzo subtelnych słowach, tłumaczył nam niełatwą rzeczywistość trudności słuchania i przyjmowania oraz tego, że musimy uwierzyć Słowu, bo Ono pomimo wszystko nie ulega skrępowaniu.
Dzieląc się swoim doświadczeniem, ks. Jerzy pozwolił nam odkryć kto tak naprawdę jest Ubogim
i do czego my – jako prawdziwi chrześcijanie – jesteśmy zaproszeni.
    Wśród 4. wygłoszonych przez Ojca konferencji znalazła się również i ta, zawierająca niejako kompendium wiedzy o tym, jak możemy podejmować decyzje, aby były one czymś więcej niż tylko pójściem za impulsem. Pomocą w codziennym rozmyślaniu był zestaw kilku pytań dedykowanych do każdej konferencji.
    To nasze wspólne wchodzenie głębiej nie byłoby możliwe bez czasu z Tym, dzięki Któremu się tam znaleźliśmy. Ujmującym momentem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu połączona
z pisaniem podań misyjnych i złożeniu ich potem na ołtarzu w niemym: ,,Panie, nie moja, lecz Twoja wola niech się dzieje…”.
    Nie sposób wymienić tych wszystkich momentów, jakie miały miejsce: przyjmujących uśmiechów, kojących objęć, wspólnych rozmów, spacerów, grania w planszówki, gościnności Salezjanów, czy troski wspaniale dbającej o nas Pani Kucharki.
Podobnie nie sposób zmierzyć ilości Łaski, spływającej w każdej sekundzie, na każde z Jego ukochanych Dzieci (tak – to o Tobie – Ukochana Córko i Ukochany Synu!).
    Zakończyliśmy ten czas z zachętą, by pomimo przeciwności i trudu – w pokorze, w mocy Jezusa
i z wielką ufnością, że On jest z każdym z nas, nie bać się walki.

Dziękujemy Ci Tato!

Monika Stąporek


———————–

Projekt realizowany z Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030 – ścieżka WOW w NGO – w ramach realizacji zadania określonego umową.