Ugandyjskie dzieciaki nakarmione!

Z wielką radością informujemy, że wspólnymi siłami znowu udało się nam zrealizować piękne Boże dzieło zapewnić posiłki dla podopiecznych z salezjańskiego centrum dla dzieci ulicy Don Bosco Calm w Namugongo (Uganda). Dzięki Wam, drodzy darczyńcy, zakupione zostały produkty, z których przyrządzane będą pożywne posiłki:

– 6,3 tony mąki kukurydzianej,

– 4,5 tony fasoli,

– 325 kg cukru,

– 360 litrów oleju,

– 90 kg soli.

Te liczby robią wrażenie, bo też ilość dzieci, które nie będą musiały chodzić głodne, jest imponująca: 526 uczniów!

 Koordynator akcji, a zarazem dyrektor Don Bosco Calm, salezjanin ks. Pascal Shauri SDB, w liście do nas wyraził wielką wdzięczność w imieniu całej społeczności zgromadzonej wokół centrum: dzieci, ich rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz salezjanów. Jak sam pisze, to wielka pomoc i odciążenie finansowe dla salezjańskiej placówki, ponieważ z powodu szalejącej inflacji, ostatnimi czasy ceny żywności zostały podwojone.

W Ugandzie, gdzie ponad połowa społeczności boryka się z poważnymi brakami żywności, zapewnienie regularnych posiłków to naprawdę wielkie błogosławieństwo.

Dzięki zakupionym produktom dzieci nie tylko będę zdrowo odżywione, ale również otrzymają motywację do pozostania w miejscu, które pomoże im wyrwać się z ulicznej, demoralizującej rzeczywistości, i wyrosnąć na prawych obywateli.

Dzięki współpracy wszystkich ludzi dobre woli zaangażowanych w to dzieło, poczynając od Was drodzy darczyńcy, dzieciaki z Ugandy będą mogły spokojnie i z nadzieją patrzeć w swoją przyszłość.

Niech się dzieją dobre rzeczy!