SRI LANKA – Adopcja Miłości

Kursy dla młodzieży prowadzone przez salezjanów są realną szansą na zdobycia kwalifikacji i godnej pracy.

Wyspiarski kraj znajduje się w środku najgorszego kryzysu ekonomicznego, jaki kiedykolwiek widział. Po raz pierwszy od uzyskania niepodległości kraj ten nie spłacił swojego zadłużenia zagranicznego, a 22 miliony ludzi w kraju boryka się z paraliżującymi 12-godzinnymi przerwami w dostawie prądu oraz skrajnym niedoborem żywności, paliwa i innych podstawowych artykułów, takich jak leki. Ich ceny osiągają niebotyczne wartości.

Z tego powodu spora liczba dzieci przestaje chodzić do szkoły, aby zarobić na utrzymanie swoich rodzin. Zajmują się noszeniem trzciny cukrowej i cięciem drewna w lesie, aby być wsparciem dla swoich rodziców. Ponieważ są dziećmi, otrzymują bardzo niskie wynagrodzenie, ale muszą pracować jak dorośli. Zjawisko to prowadzi do pracy dzieci i pracy niewolniczej…

Nadzieją dla dwudziestu młodych ludzi są kursy, które realnie podniosą ich kwalifikacje. Projekt salezjanów z centrum „Kilinochchi Don Bosco”  jest odpowiedzią na potrzeby rynku, na którym brakuje wykwalifikowanych pracowników. Młodzi ze Sri Lanki czekają na tę szansę!

Jest to nie tylko danie przysłowiowej wędki, ale też nauka łowienia ryb w lokalnych jeziorach. Ten projekt może być zaczynem wielkiego dobra!

W ramach Adopcji Miłości zapewniamy stypendia dla dwudziestu osób w wieku 15-21 lat, które zakwalifikowały się na ten program. Kursy obejmują m.in. naukę języka angielskiego, obsługi komputera oraz  naukę programowania.