Boliwia: Inna perspektywa

Pewnego dnia słuchałam wypowiedzi księdza, który mówił o tym, że modlił się do Boga o mądrość i Bóg dał mu problemy, by nauczył się je rozwiązywać. Prosił o siłę i Bóg dał mu trudności, by przez nie przejść.

Bóg chce byśmy się uczyli i wzrastali. Każda trudność, problem czy rożnego rodzaju nieszczęścia mogą być okazją do budowania naszej osobowości i wzrastania w osobie, którą możemy się stać. Często mówi się, że Bóg nie daje nam więcej niż potrafimy udźwignąć.

Te słowa są ze mną na naszym wyjeździe misyjnym. W trakcie tego okresu pojawia się wiele trudności i problemów. W końcu w życiu one zawsze się pojawiają, mimo że tutaj trochę się różnią. Są związane między innymi z kulturą czy językiem.
Wypowiedź księdza pozwala mi spojrzeć na te rzeczy z innej perspektywy. Mimo że czasami jest trudniej, jestem świadoma, że wyjdę z tego silniejsza. A dodatkowo otrzymam pewną mądrością, której wcześniej nie miałam.

Uważam, że czasami inne spojrzenie na jakieś zmagania może pomóc przejść przez nie łatwiej. Każdy z nas ma w swoim życiu jakieś trudności, które musi przezwyciężyć. Nie może od nich uciec czy po prostu w nich tkwić. Będąc w Polsce, w ciągu dnia mamy wiele impulsów, wiele zadań i często nie ma czasu, by pomyśleć nad tym, co się dzieje. Czasami potrzebujemy takiego czasu. Musimy się na chwile odciąć i spojrzeć na nasze różne problemy pod względem nowego wyzwania. Dzięki niemu możemy nauczyć się wiele i staniemy się silniejszymi. Jedyne co zostaje, to zdecydować jakie masz podejście do tego 😀