Wyremontowane kaplice w Amazonii

Pamiętacie naszą akcję „Ewangelizacja w Amazonii” z okazji Tygodnia Misyjnego w październiku? Prosiliśmy Was o wsparcie pracy misyjnej ks. Józefa Kamzy z Peru. Przekazujemy list od niego.

Kochani Przyjaciele!


Nazywam się ksiądz Józef Kamza, jestem salezjaninem i pracuję w Peru już od 19 lat. Przez prawie 18 lat pracowałem wśród Indian i metysów w San Lorenzo, parafii która należy do Wikariatu z Yurimaguas.
W listopadzie zeszłego roku za pośrednictwem Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu otrzymałem wsparcie na pracę w San Lorenzo. Środki zebrane przez wolontariuszy zostały przeznaczone na odnowę kaplic we wspólnotach katolickich położonych nad rzeką Cahuapanas, które należą do plemienia Shawi.


Pragnę wam podziękować z całego serca za okazaną pomoc. Dzięki waszej hojności zostały odnowione 3 kaplice: w Santa Maria de Cahuapanas, gdzie został wymieniony cały dach (konstrukcja, blacha, kable, system oświetlenia). W kaplicy w San Juan także został wymieniony dach, odnowiona część ścian bocznych, system odprowadzenia wód deszczowych oraz założyliśmy panel słoneczny i system oświetlenia. Po raz pierwszy wspólnota cieszy się światłem w kaplicy. Natomiast w małej wiosce Nuevo Triunfo kupiliśmy blachę i pomogliśmy w przygotowaniu drewna do nowej konstrukcji.


Niestety, nie mogłem dokończyć pracy, gdyż zostałem zmieniony na nową placówkę. Po 18 latach w San Lorenzo otrzymałem nominację na proboszcza w parafii w Quebrada Honda, Cusco. Przed wyjazdem z San Lorenzo udało mi się zorganizować pracę w odnowie kaplicy w Inchiyacu. Ciągłe obsuwanie się ziemi na skutek intensywnych deszczów, zagraża kaplicy. Dlatego należy wzmocnić fundamenty prawego boku i odnowić cokół kaplicy. Nowy ekonom, ks. Raul Acuña, jest odpowiedzialny za realizację pracy. W San Lorenzo został fundusz, który będzie służył w budowie i odnowie kaplic oraz w pracy wśród tamtejszej ludności.
Dziękuję Wam za okazane dobro i wsparcie. Zapewniam o mojej modlitwie.

ks. Józef Kamza sdb