Dożywianie uczniów w internacie w Bangladeszu

W ubiegłym roku, z przekazywanych przez Was darowizn na misje (bez wskazania konkretnego celu) kwotą 10 000 zł wsparliśmy dożywianie uczniów Bangladeszu.

Pozwoliło to na pokrycie miesięcznego kosztu wyżywienia 125 chłopców mieszkających w internacie przy salezjańskiej szkole w Utrail.

W Bangladeszu, kraju położonym w Południowo Wschodniej Azji, graniczącym z Indiami, Salezjanie pracują od 2009 roku. Księża prowadzą tam parafie, małe seminarium, szkoły podstawową i zawodową oraz internat dla chłopców.

Uczniowie mieszkający w nim pochodzą z plemienia Garo, ich rodziny w większości trudnią się rolnictwem. Często nie stać ich na zapewnienie podstawowych potrzeb, dlatego pracujący tam misjonarze starają wspierać swoich uczniów i umożliwiać im kontynuowanie nauki. Pomoc z innych źródeł nie jest możliwa, państwo nie zapewnia żadnych dotacji placówce. Poza rybami z własnych stawów, jedyną możliwością zdobycia wyżywienia dla uczniów jest wsparcie ludzi o otwartych sercach.

Misjonarze, wraz z pracującym tam także Polakiem księdzem Pawłem Kociołkiem, dziękują za wsparcie jakie otrzymują od darczyńców SWM-u.

Dzięki niemu zostało zapewnione miesięczne wyżywienie dla 125 uczniów :

2500 kg ryżu

240 kg grochu

1000 jajek

24 kg ziemniaków

100 kg mięsa

warzywa, cukier, sól

Dziękujemy!

Jeśli nadal chcesz pomagać uczniom z Bangladeszu możesz to zrobić wspierając nasz projekt

Dożywianie uczniów w internacie w Bangladeszu