Szkolenia, remonty i nowe maszyny w Boys’ Town!

Oj dzieje się w naszym projekcie „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym. Modernizacja warsztatu spawalniczego i pracowni informatycznej oraz szkolenia w szkole technicznej Don Bosco Boys’ Town w Nairobi”!

Jesteśmy w najintensywniejszej fazie realizacji działań na wszystkich płaszczyznach.

SZKOLENIA

Dzięki wsparciu MSZ wiedzę i umiejętności poszerzają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Zaczęło się od tygodniowego szkolenia z umiejętności miękkich przydatnych na rynku pracy, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. Komunikacja i rozwiązywanie problemów, tworzenie biznesplanu, etyka zawodowa, sztuka negocjacji i autoprezentacji – to tylko niektóre zagadnienia, jakie przez tydzień zgłębiało pod okiem instruktorów blisko 140 uczniów. Ta wiedza z pewnością będzie znakomitym uzupełnieniem praktycznych umiejętności, jakie zdobywają w szkole i ułatwi pierwsze kroki na zawodowej drodze.

W tym samym czasie swoje szkolenie rozpoczęli nauczyciele działu informatycznego, którzy przez trzy tygodnie zgłębiali zawiłości AutoCada oraz innych programów do prezentacji i wizualizacji, a także tajniki marketingu cyfrowego. Wszystko po to, by przekazać tę wiedzę  uczniom, ale także wspierać nauczycieli innych działów w wykorzystaniu technologii informatycznych podczas  nauczania przedmiotów zawodowych. Do uczestników przyłączył się nawet dyrektor placówki ks. Jan Marciniak, który też postanowił poszerzyć swoje horyzonty.


REMONTY

Także prace w Nairobi idą pełną parą! Nowa podłoga w warsztacie spawalniczym jest już prawie gotowa! Ze względu na stan podłogi w warsztacie, została ona najpierw skuta, by w następnych tygodniach można było wylać nową warstwę wierzchnią. Renowacja warsztatu poprawi zarówno komfort i bezpieczeństwo pracy z nowymi maszynami, w które dział spawalniczy zostanie wyposażony już niedługo. Trwa także malowanie ścian w pracowni informatycznej. To właśnie tutaj trafią niedługo nowe maszyny oraz zestawy komputerowe.


PROMOCJA SZKOŁY

Jednym z komponentów naszego projektu w Don Bosco Boys’ Town jest promocja szkoły. Obejmuje ona regularne posty na portalach społecznościowych, pokazujących jak wiele inicjatyw dzieje się każdego dnia na terenie szkoły. Promocja obejmie też wykonanie baneru, jak również przygotowaniu spotu reklamowego. W oczekiwaniu na końcowy efekt w postaci spotu promocyjnego zapraszamy do obejrzenia materiału, który powstał przy okazji. Zobaczcie, jak wygląda jeden dzień z życia w Don Bosco Boys’ Town!

Projekt współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych.