Pierwsze działania w Don Bosco Boys’ Town

Za nami pierwszy miesiąc projektu „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym. Modernizacja warsztatu spawalniczego i pracowni informatycznej oraz szkolenia w szkole technicznej Don Bosco Boys’ Town w Nairobi”. Upłynął on pod znakiem, jakże istotnych, działań przygotowawczych.

Asystent na stanowisku

Nad realizację działań czuwają dwie osoby – br. Francis Mulu w Kenii oraz Dominika Oliwa-Żuk w Polsce. Współpraca na odległość często bywa trudna, przy nadmiarze innych obowiązków ciężko zgrać terminy spotkań i wymienić informacje. Dlatego nieocenioną pomocą jest asystent będący na miejscu realizacji projektu. Już na początku września nasz wolontariusz Łukasz poleciał do Nairobi i pomimo zaskoczenia warunkami klimatycznymi bardzo szybko zaaklimatyzował się na miejscu. Nie jest to pierwsza afrykańska misja Łukasza, tym większe było jego zaskoczenie, że blisko równika, będzie musiał chodzić przez cały dzień w długim rękawie! Ale szybko okazało się, że ręce pełne pracy nie zdążą mu zmarznąć…


Wizyty u producentów

Łukasz wraz dyrektorem szkoły technicznej Don Bosco Boys Town, odwiedzili siedzibę firmy by zobaczyć proces produkcyjny maszyn, które już niebawem trafią do warsztatu spawalniczego, dając uczniom możliwość zdobycia zupełnie nowych kwalifikacji, nieocenionych na rozwijającym się rynku pracy.


Remont w dziale spawalniczym

Zanim jednak nowe maszyny przyjadą do szkoły trzeba przeprowadzić remont w dziale spawalniczym. Ze względu na stan podłogi w warsztacie, jest ona aktualnie skuwana, by w następnych tygodniach można było wylać nową warstwę wierzchnią. Renowacja warsztatu poprawi zarówno komfort i bezpieczeństwo pracy z nowymi maszynami.


Projekt współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych