Wieści od studentek z Boliwii

W ramach programu Adopcja Miłości w Boliwii pomagamy w zakupie materiałów szkolnych dla dzieci z domu dziecka w Tupizie, ale także dofinansowujemy studia w Tarija dla czterech byłych podopiecznych tej placówki. Poznajcie Evę, Jael oraz siostry Roxanę i Jhovanę.

Jestem na drugim roku medycyny, to czas bardzo szczególny. Czasem jest trochę ciężko, ale dowiaduję się i uczę wielu ciekawych rzeczy. Moje zajęcia są roczne, więc oceny otrzymam pod koniec roku. Jak do tej pory moim ulubionym przedmiotem jest fizjologia. Jest to bardzo interesujące, bo ma związek z funkcjami ciała i przyczynami wszystkiego, co się w nim dzieje. Również w tym roku nauczyłam się pobierać próbki krwi i interpretować ich wyniki. Czuję, że czas mija bardzo szybko, chciałbym bardzo szybko skończyć, aby naprawdę zacząć żyć, zwracając w służbie innym całą pomoc, którą sama otrzymałam i robić to, co lubię – pomagać ludziom. Ale też chciałbym, żeby czas się zatrzymał, bo studia to piękne i wyjątkowe doświadczenie.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego w codziennym życiu, niech Bóg zawsze Wam błogosławi. Zawsze jesteście obecni w moich modlitwach.

Z wielką wdzięcznością Jael

Obecnie jestem studentką III roku Rachunkowości Publicznej. Dzięki Wam jestem o krok bliżej tego celu, jakim jest ukończenie moich studiów. Podobnie jak w poprzednich latach, jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, wiedząc, że mogę liczyć na Waszą pomoc.

Mam nadzieję, że pewnego dnia będę mogła pomóc innym młodym ludziom w osiągnięciu ich celów, tak jak Wy pomagacie mi teraz.

Jhovana Torrez

Jestem studentką gastronomii i właśnie zakończyłam 3-miesięczną praktykę. Był to bardzo owocny, ale także bardzo intensywny czas, gdyż przed południu chodziła do hotelu na praktykami, popołudniu miałam zajęcia na uczelni, a wieczory poświęcałam na odrabianie zadań. W tym semestrze mam pięć przedmiotów: warsztaty dyplomowe, bar i koktajl bar, produktywna przedsiębiorczość, kuchnia kreatywna, obsługa cateringowa. Studia kończę w listopadzie, a w grudniu mam obronę mojego projektu. Mój projekt to hojarascas (zawijane ciasteczka) z nadzieniem tiramisu.

Jestem świadoma, że moją naukę mogłam ukończyć tylko dzięki Waszej pomocy. Bardzo Wam za to dziękuję!!! Życzę Bożego błogosławieństwa, będę się modliła za każdego z Was i za Wasze rodziny.

Roxanna Torrez

Minęło już osiem miesięcy mojego stażu rotacyjnego w szpitalu, który daje mi bardzo dużo radości. Obecnie mam praktykę na oddziale pediatryczno-noworodkowym. Codziennie zdobywam nową wiedzę, która z pewnością bardzo mi się przyda w przyszłości, a nasi opiekunowie praktyk mają do nas duże zaufanie. Pracuję na oddziale od godziny 7 do 13, ale zwykle wychodzę ze szpitala o 15, ponieważ zawsze jest jeszcze wiele do zrobienia. Kończąc staż w pediatrii, zacznę 3-miesięczną praktykę na oddziale chirurgii. Będzie to ostatni etap moich praktyk.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Życzę wielu łask i błogosławieństw.

Eva Bolívar

Wesprzyj program Adopcji Miłości