Maluchy w Tacnie mają już nowy żłobek!

Pamiętacie projekt „Wsparcie na starcie! Pomoc maluchom z Tacny”? W ubiegłym roku prosiliśmy Was o pomoc w budowie żłobka integracyjnego w peruwiańskiej placówce prowadzonej przez siostry służebniczki dębickie. Serce rośnie widząc te zdjęcia i czytając list od siostry Noemi, dyrektorki tego dzieła.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Piszę do Was kolejny raz z Tacny z Peru, tym razem by podziękować serdecznie za pomoc w budowie żłobka integracyjnego dzieci w parafii św. Józefa Miłosiernego. Z wielka radością informuję, że pomimo pandemii i różnych trudności z Bożą, a także z Waszą pomocą mogłyśmy ukończyć budowę tego obiektu. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się plac zabaw i sala wczesnej stymulacji.

Cały ten projekt, a wiec budowa ochronki, jej funkcjonowanie i nasza tutaj służba jest wielkim Bożym błogosławieństwem i wyrazem jego Opatrzności. Zabierałyśmy się do budowy praktycznie bez funduszy, ale z wielkim pragnieniem polepszenia warunków dla maluchów i z nadzieją na Bożą i ludzką pomoc, która okazała się niezawodna. Cieszymy się ukończonym dziełem, a także naszą radość dzielimy z ludźmi, którzy pomogli nam z tak wielka hojnością.


Na dzień dzisiejszy mamy pod opieką ponad 30 dzieci, w wieku od 1 do 3 lat, w tym sporą grupę z różnymi problemami w rozwoju. Budynek jest schludny, łatwy do sprzątania i dezynfekcji, a przed wszystkim funkcjonalny i dostosowany do potrzeb najmłodszych.

Zapewniamy o naszej ogromnej wdzięczności, a także o modlitwie w intencji Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego i naszych Darczyńców. Dziękujemy Wam za Waszą bezinteresowną służbę i wszelkie inicjatywy podejmowane dla misji na całym świecie.
Bóg zapłać!

s. Noemi Wilk