Misjonarze na wakacjach

Lato to czas odpoczynku, również dla misjonarzy, którzy będąc na wakacyjnym odpoczynku w kraju zawsze znajdą czas, żeby nas odwiedzić :)

Już na początku czerwca odwiedził nas ks. Artur Bartol, który opowiadał o misjach w Czadzie i towarzyszył podczas akcji Orawa dzieciom Afryki, z której dochód przeznaczyliśmy właśnie na dożywianie i dostęp do wody dla uczniów w Dobie (Czad).

Następnie serię malawijskich opowieści zaserwował nam ks. Mariusz Skowron. Kolejne piękne spotkanie z misjonarzami w odbyło się końcem czerwca w Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej. Naszymi gośćmi byli: ks. Paweł Kociołek z Bangladeszu, ks. Piotr Wojnarowski z Gambii oraz ks. Sunil Orathel z Sudanu Południowego.


Zaraz po nich przybyła ekipa peruwiańska – ks. Ryszard Łach pracujący w górach w Monte Salvado, gdzie obecnie posługuje również nasz wolontariusz Jakub Niemczyk. Monte Salvado to prężnie działająca placówka, która prowadzi parafię, szkoły, gospodarstwo. Ks. Józef Kamza, który pracuje w San Lorenzo, gdzie pracowało już wielu naszych wolontariuszy, obecnie ewangelizuje pływając rzeką Marañón i odwiedzając okoliczne wioski. Ks. Piotr Dąbrowski prowadzący parafię i oratoria w Callao.

Dziękujemy za piękne spotkania, misyjne opowieści i piękne świadectwa!

A już niedługo w nasze progi zawitają koleni goście…