Udało się zmodernizować boisko w Libanie!

Dzięki Waszym darowiznom zmodernizowano boiska należące do Instytutu Technicznego Don Bosco w Al Fidar (ok. 30 kilometrów wzdłuż linii brzegowej od Bejrutu) w Libanie. Naprawione zostały ogrodzenia, podwyższone siatki, zamontowano specjalne niebieskie dachy, które chronią dzieci i młodzież przed bezpośrednim promieniowaniem UV.

Instytut Technologiczny i działające kilka kilometrów od szkoły Młodzieżowe Centrum Don Bosco Hossoun to prawdziwy przyczynek raju dla dzieci i młodzieży. Uczęszczają tam zarówno rodzimi Libańczycy jak i uchodźcy. Przy populacji kraju liczącej 6 milionów, liczba ludzi przybyłych z regionów ogarniętych wojną robi wrażenie: 1,5 miliona Syryjczyków, 175 tys. Palestyńczyków, 100 tys. Irakijczyków. Do Instytutu uczęszcza ok. 200 libańskich studentów, a z oferty Centrum Młodzieżowego oprócz dzieci z Libanu (100), korzystają też dzieci z Syrii (200) i Iraku (400).


Do Instytutu Technologicznego Don Bosco, umiejscowionego w Al Fidar, uczęszcza ok. 200 Libańskich studentów, zapisanych do różnych ścieżek rozwoju oferowanych przez szkołę, również okresowo przyjmowani są młodzi uchodźcy na dopasowane pod ich potrzeby kursy, dotyczące umiejętności technicznych, jak i umiejętności miękkich. Centrum oferuje aktywności rekreacyjne, sportowe i animacyjne, które umożliwiają rozwój dzieciom z różnych środowisk i z różnych religii. Wspólnoty chrześcijańskie organizują tu również katechezy. Ważną częścią działalności jest wsparcie socjalne i psychologiczne. Młodzież i młode rodziny z Syrii i Iraku, dzielą się swoimi przeżyciami i rozmawiają o wyzwaniach jakim muszą stawiać czoła. Tutaj mogą uzyskać wskazówki moralne i potrzebną pomoc w tak ciężkim momencie ich życia.

Za wsparcie Młodzieżowego Centrum Don Bosco dziękujemy z całego serca!

Agnieszka Piliszek