Podziękowania z Namibii

W ramach akcji Bieda, głód, wirus wsparliśmy placówki misyjne, których mieszkańcy najbardziej dotkliwie odczuli skutki pandemii Covid 19.

Dzięki Waszemu wsparciu przekazaliśmy ponad 16.000 pln na jedzenie dla najbiedniejszych dzieci w Rundu, w Namibii. Z pomocy skorzystało 56 dzieci (w tym 19 sierot) i 27 biednych rodzin, które za te pieniądze mogły jeść do syta przez dwa tygodnie.  Część pieniędzy, ok. 3.500 pln, została przeznaczona na środki do dezynfekcji i maseczki.

Louis Malama SDB, koordynator akcji, przesyła podziękowania:

W imieniu dzieci i rodziców, a także własnym, chcemy podziękować Dobroczyńcom za ten hojny datek. Pomogliście wielu ludziom tutaj w Rundu, a zwłaszcza dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji. Bardzo Wam dziękuję za tę wielką pomoc. Niech Bóg Wam błogosławi!


Głód w Namibii, zwłaszcza w jej północno-zachodniej części, wynika w dużym stopniu z pustynnego klimatu, który utrudnia rolnictwo. Potrzebne są nowatorskie rozwiązania, dlatego tak ważne jest wsparcie edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży. Więcej o sytuacji i trudnej historii Namibii pisaliśmy tutaj.

Dzieci, przyszłość świata, zapamiętają każdy gest dobroci, którego doświadczą – bardzo za te gesty miłości dziękujemy!