Wielka Niedziela Misyjna

W niedzielę (24.10.2021r.) będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny.

Dla nas, wolontariuszy, będzie to czas dzielenia się swoim świadectwem misyjnym w 12 parafiach Krakowa i okolic: Kraków-Kantorowice – Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika,

Dziekanowice – Parafia pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny,

Andrychów – Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika,

Kraków – Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych,

Kraków-Pychowice – Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Oświęcim-Zasole – Parafia Miłosierdzia Bożego,

Kraków-Mydlniki – Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Kraków-Ruczaj – Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego,

Kraków–Mistrzejowice – Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Kraków-Łagiewniki – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Kraków – Parafia Św. Floriana,

Michałowice – Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.


Zobacz i przyjdź! Może jedna z tych parafii jest blisko Twojego miejsca zamieszkania. W tym dniu szczególnie będziemy blisko was, dzieląc się z Wami tym, jak wygląda nasza praca na misji. Opowiemy, jak na co dzień doświadczamy miłości Pana Boga oraz siły Waszej modlitwy. Będziemy prosić o wsparcie modlitewne i materialne kolejnego dzieła misyjnego dla dzieci ulicy w Amazonii. Działający tam misjonarz ks. Sławomir Drapiewski dzięki Waszym otwartym sercom będzie mógł zorganizować pomoc żywieniową dla najuboższych mieszkańców oraz kursy i katechezy dla około setki dzieciaków.

W każdej parafii będziemy mieć ze sobą sklepik misyjny z pamiątkami przywiezionymi przez wolontariuszy.   


Światowy Dzień Misyjny to czas, kiedy szczególnie nasze myśli i serca wędrują do krajów, w których prowadzone są misje. Gdzie każdy człowiek może liczyć na miłość drugiego. Tutaj misjonarze i wolontariusze codziennie w czasie modlitwy dziękują Bogu za Jego miłość dającą siłę do działania i pomocy, za dar misji, za każdego człowieka w wiosce, w której posługują.  Za Papieżem Franciszkiem cytuję:

Szczególna miłość Pana zadziwia nas, a zadziwienia, ze swej natury, nie możemy zawłaszczyć ani nikomu narzucić. […] Tylko w ten sposób może rozkwitać cud bezinteresowności, darmowego daru z siebie. Również zapału misyjnego nigdy nie można osiągnąć w wyniku rozumowania czy kalkulacji. Wejście «w stan misji» wynika z poczucia wdzięczności”.

Papież Franciszek – Orędzie do Papieskich Dzieł Misyjnych, 21 maja 2020

Wolontariusz wracając z misji przyjeżdża z całym bagażem nowych doświadczeń, z sercem przepełnionym miłością i poczuciem wdzięczności za dar misji.  Ta Wielka Niedziela Misyjna będzie okazją do porozmawiania i podzielenia się tymi przeżyciami.  A więc nie może cię tam zabraknąć!