Adopcja Miłości w Boliwii – Co słychać u studentek z Tarija?

W ramach programu Adopcji Miłości w Boliwii wspieramy dom dziecka prowadzony przez siostry służebniczki dębickie w Tupizie, ale także jego byłych mieszkańców. Jael, Jhovana, Roxana i Eva - cztery studentki, które obecnie uczą się w Tarija. Ostatnio odwiedziła je siostra Filemona, koordynatorka Adopcji Miłości w Boliwii. Sprawdź co u nich słychać...

Serdecznie pozdrawiam z Tarija. Mamy teraz minusowa temperaturę, więc trzeba się ciepło ubierać. Wczoraj spotkałam się z naszymi studentkami. Mam nadzieję, że w czasie mojego pobytu w Tarija będziemy miały jeszcze sporo okazji do rozmów. Dziewczyny są bardzo zadowolone z możliwości studiowania. Starają się dobrze wykorzystać tę możliwość. Eva już kończy, mamy nadzieję, że w przyszłym roku już będzie w pełni pielęgniarką. Kupiłam im ostatnio laptop, gdyż pracowały tylko na komórkach, bardzo się ucieszyły, gdyż jest dla nich wielką pomocą, używają go wszystkie cztery. Musiałyśmy też wymienić kuchenkę, bo ta którą miały już nie nadawała się do użytku i też nie można już jej było naprawić.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie.
z modlitwą s. Filemona


Drodzy Przyjaciele,

Chcę wyrazić Wam moją szczerą wdzięczność za współpracę i pomoc, którą otrzymuję od Was i Waszych rodzin.

Chcę Wam przekazać, że jestem zdrowa. Pomimo tego, że pandemia zdrowotnie nie wyrządziła mi krzywdy, to  bardzo utrudniła życie, ale dzięki Bogu sytuacja się zmienia na lepsze.

Co do moich studiów – kończę czwarty rok pielęgniarstwa. Moje zajęcia odbywają się nadal wirtualnie (przez komunikator Zoom). Natomiast część zajęć praktycznych polega na uczestniczeniu, wraz z zespołami specjalistów, w kampanii promującej szczepienia przeciw covid-19 wśród mieszkańców Tarija. Oby te szczepienia powoli przywracały normalność.

Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że obdarzacie mnie pomocą. Dzięki temu mogę spełnić jeden z moich życiowych celów, tak bardzo ważny dla mnie.

Żegnam się z Wami życząc Wam wielu sukcesów w Waszej pracy i codzienności.

Niech Bóg Wam błogosławi i chroni każdego z Was.

Eva Bolivar