Adopcja miłości – BRAZYLIA

Manicore to mała amazońska miejscowość położona nad rzeką Madeira. Salezjańskie Centrum Młodzieżowe codziennie przyjmuje ponad 300 młodych i organizuje dla nich kursy zawodowe.

Manicore to mała amazońska miejscowość położona nad rzeką Madeira. Salezjańskie Centrum Młodzieżowe codziennie przyjmuje ponad 300 młodych i organizuje dla nich kursy zawodowe. Młodzież w zdecydowanej większości pochodzi z rodzin ubogich, a niejednokrotnie dotkniętych problemem alkoholizmu czy narkotyków.

Dla wielu z nich dom salezjański jest ich drugim domem – miejscem gdzie mogą czuć się bezpiecznie i być zaakceptowanym takim jakimi są. W 2024 roku do już istniejących kursów: informatyki podstawowej i zaawansowanej, grafiki komputerowej, gry na gitarze i rysunku technicznego dołączyły dwa nowe kursy: gotowania i grafiki komputerowej dla zaawansowanych.


Nasza wspólnota liczy 2 księży i 2 kleryków. Choć ogrom pracy często nas przerasta, staramy się być zawsze blisko ludzi. Odwiedzamy chorych, odprawiamy msze święte, pływamy z misyjnymi wizytami do wiosek indiańskich, towarzyszymy młodzieży i dzieciom z ubogich i trudnych domów, a co najważniejsze – staramy się nieść Jezusa każdemu napotkanemu na naszej drodze. Podopieczni Salezjańskiego Centrum Młodych, którzy zostaną objęci programem Adopcji Miłości czują się u nas jak w drugim domu, bezpieczni i akceptowani takimi jacy są. – opowiada ks. Sławomir Drapiewski sdb, dyrektor placówki misyjnej.