Zbiórka darów do Gambii

Ruszamy ze zbiórką darów rzeczowych, które zostaną przekazane dla placówki w Kunkujang Mariama w Gambii, gdzie od dwóch lat pracują księża salezjanie.

Od miesiąca jesteśmy z Asią częścią tej wspólnoty. Tym bardziej radość jest wielka, bowiem widzimy każdego dnia, jak wiele rzeczy przydałoby się do tego, by zajęcia z dziećmi, czy to w szkole, czy w oratorium, były bardziej owocne i atrakcyjne. To, co zastałyśmy w przedszkolu to poniszczone ławki i krzesła, często z gwoźdźmi na wierzchu. Praktycznie żadnych pomocy naukowych. Jedna mała paczka kredek na 50-osobową grupę dzieciaków. W takich warunkach nawet najlepszy nauczyciel nie jest w stanie prowadzić swoich zajęć w taki sposób, by zainteresować swoich uczniów.  Dlatego zwracamy się z prośbą do was o dołożenie swojej cegiełki do poprawienia warunków nauki na terenie naszej misji w Gambii.  Każda rzecz, która za kilkanaście tygodni dotrze do nas, będzie wielkim wsparciem w pracy nauczycieli, animatorów, księży i także naszej – wolontariuszek misyjnych.

Co zbieramy?

– artykuły biurowe, szkolne i papiernicze,

– wszelkie materiały do prac plastycznych z dziećmi (druciki kreatywne, drewniane patyczki, oczka samoprzylepne, cekiny itd.),

– sprzęt sportowy (przede wszystkim piłki),

– działające komputery (procesor minimum Intel I3), monitory LCD.

Dary można przysyłać/przywozić do siedziby Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” w Krakowie, przy ulicy Tynieckiej 39, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00, do końca marca 2021.

Nie zwlekaj, dołóż swoją cegiełkę dla dzieciaków z małej wioski na wybrzeżu Gambii! 😊