Postęp prac budowlanych Centrum Młodzieżowego w Bangladeszu.

W Bangladeszu budowa idzie pełną parą! W Joypurhat powstaje właśnie Centrum Młodzieżowe, które będzie pełnić rolę zarówno oratorium, jak i szkoły podstawowej.

Zgodnie z planem, budynek będzie się składać z parteru i dwóch pięter. Początek budowy miał miejsce 18 kwietnia 2018 roku, a już w październiku można było pochwalić się tym, że konstrukcje wszystkich pięter zostały wykończone.

Obecnie trwają prace budowlano-wykończeniowe, takie jak tynkowanie ścian i zakładanie elektryczności. Parter zostanie oddany do użytku na początku przyszłego roku, aby dzieci, 2 stycznia mogły rozpocząć zajęcia w pięknych i długo oczekiwanych klasach.

Poniżej załączamy podziękowania wysłane przez księdza Pawła.

,,Drogi księże dyrektorze, drodzy współpracownicy i darczyńcy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego  – Drodzy przyjaciele!

Z całego serca dziękuję Wam za pomoc finansową w realizacji projektu “Budowa Centrum Młodzieżowego/Szkoły” w Joypurhat w Bangladeszu.

Budowa jeszcze trwa, ale dzięki Waszej pomocy udało się wybudować dużą część tego budynku. Część wybudowanych sal będzie przeznaczona na spotkania formacyjne dla młodzieży z oratorium św. Jana Bosko, a druga część zostanie oddana, aby prowadzić w nich zajęcia, dzięki którym młodzież będzie uczyła się rożnych zawodów, takich jak szycie, naprawa telefonów i motocykli.

Ksiądz Bosko zaczynał różne dzieła przeznaczone dla pracy wychowawczej młodzieży, licząc na Opatrzność Bożą i bardzo często Bóg mu błogosławił, podsyłając dobrych ludzi. My, salezjanie na misjach, jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji. Bez Waszej pomocy, bez pomocy dobrych ludzi, nie jesteśmy w stanie wiele czynić, dlatego z całego serca dziękuję za chęć wspierania naszego salezjańskiego dzieła realizowanego w Bangladeszu. Ufam, że Centrum Młodzieżowe, które w części jest przeznaczone na szkołę podstawową, a w części na zajęcia formacyjne, będzie wkrótce ukończone i że ten budynek będzie służył wielu ludziom.

Z wyrazami wdzięczności i modlitwą,

ks. Paweł Kociołek SDB.

Bangladesh,  17.11.2018″