Poznaj historie młodych salezjanów – Moses

Moses to kolejny młody salezjanin, którego marzenie spełniła się dzięki pomocy finansowej z Polski.

Tu kleryk Moses, Zambijczyk. Jestem na drugim roku teologii w Salezjańskim Instytucie Teologii „Don Bosco Utume” w Kenii. Dziękuję za wsparcie, jakiego stale mi udzielacie. Pamiętam o Was w modlitwie.

Poza nauką, mam praktyki w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Shaurimoyo, która znajduje się na obrzeżach miasta. Asystuję podczas Mszy Świętej i organizuję spotkania w trzech grupach wiekowych: dzieci małe, nastolatkowie, młodzież starsza, dorośli. Najwięcej zajęć mam z nastolatkami, którzy kończą szkołę podstawową lub uczą się w szkole średniej. To młodzież zrzeszona w Missionary Youth Movement (Misyjny Ruch Młodych). Opracowujemy razem czytania mszalne i intencje modlitwy wiernych.

Założenia Misyjnego Ruchu Młodych to wzajemna pomoc, pogłębianie wiary oraz wypełnianie indywidualnego powołania w duchu misyjnym. Na spotkaniach młodzi poznają podstawy wiary, uczą się doceniać wiarę katolicką, umacniać życie w Bogu, rozumieć sens życiowego powołania. Celem jest świadczenie o wierze przykładem własnego życia. Oprócz spotkań w ciągu roku, organizujemy też różne obozy tematyczne, np. jak pomagać ludziom chorym i starszym.

Jestem wdzięczny za pomoc i wstawiam się za Wami do Boga.

Kleryk Moses

Takich jak Moses jest wielu, chcesz im pomóc spełnić marzenia o przyszłości i służyć innym? Wspieraj działalność kleryków w Tanzanii w ramach naszego projektu. Pomagając im, pomagamy ich podopiecznym.

 W październiku z okazji Tygodnia Misyjnego Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu (Kraków) i Salezjański Ośrodek Misyjny (Warszawa) prowadzą akcję „Twoja pomoc – moja przyszłość”.

Dołącz do akcji