Orawa Dzieciom Afryki – raport 2017

W czasie wspólnego świętowania Dnia Dziecka na Orawie 4 czerwca 2017r. Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu kwestował na rzecz dzieci z Ugandy. W ramach wszystkich akcji prowadzonych w tym dniu zebrano w sumie 58 977zł. Pieniądze te w całości zostały przekazane do salezjańskiego Domu dla Dzieci Ulicy w Kampali, Don…

W czasie wspólnego świętowania Dnia Dziecka na Orawie 4 czerwca 2017r. Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu kwestował na rzecz dzieci z Ugandy. W ramach wszystkich akcji prowadzonych w tym dniu zebrano w sumie 58 977zł. Pieniądze te w całości zostały przekazane do salezjańskiego Domu dla Dzieci Ulicy w Kampali, Don Bosco Children And Life Mission (CALM) Namugongo.

Środki te zostały przeznaczone przez dyrektora ośrodka, ks. Elie Nyandwi SDB, na posiłki dla 164 podopiecznych. Pozwoliły one nie tylko zakupić żywność, ale też zapewnić takie warunki jej przechowywania, które zapewniły jej jak najdłuższą trwałość. Szczególną uwagę zwrócono na dzieci z wirusem HIV, dla których niezbędne jest prawidłowe odżywianie ze względu na konieczność wzmocnienia ich odporności na infekcje.

orawa_uganda_2017

Jak raportuje ks. Elie Nyandwi, „Nasze cele zostały osiągnięte poprzez realizację zaplanowanych działań. Zasadniczo poprawiło się życie naszych podopiecznych. Wszyscy regularnie chodzą do szkoły i mają dobre zdrowie. Dzieci z wirusem HIV są dobrze karmione. Regularnie otrzymują specjalne odżywcze posiłki pięć razy dziennie (o 6:00, 10:00, 13:00, 18:30 i 21:00). Osiągnięcie celu nie było trudne, gdyż wszystkie artykuły spożywcze oferowane dzieciom były dostępne i przystępne cenowo.”

Zebrane pieniądze wystarczyły na około pół roku prowadzenia programu. Przekazujemy słowo „dziękuję” od ks. Eliego:

Wasza pomoc ma niesamowicie pozytywny wpływ na poprawę życia naszych chłopców. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

My także dziękujemy wszystkim Orawianom za to, że pomagacie nam pomagać potrzebującym.

Jesteśmy wdzięczni!