Peru, Calca: Niedziela Palmowa u Indian Quechua

Małżeństwo Paulina i Bartłomiej Bochenek są wolontariuszami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie i 25 września 2017 r. wyjechali na roczny wolontariat misyjny do peruwiańskiej dżungli, ale niestety groźna choroba oczu nie pozwoliła im pozostać w San Lorenzo. Zostali przeniesieni do innej placówki tj. do Domu Księdza Bosko, który znajduje się wysoko w Andach (w świętej dolinie Inków). Dom ten przeznaczony jest dla chłopców z pobliskich wiosek, którym grozi wykluczenie społeczne ze względu na trudną sytuację ekonomiczną.

Postanowili otworzyć Szkołę Górską i nauczyć chłopców wspinaczki oraz trochę opowiedzieć im o bezpieczeństwie, poruszaniu się w górach o planowaniu wycieczki górskiej itd. Miejsce, w którym się znajdują ruch turystyczny jest ogromny, więc takie umiejętności pozwolą chłopcom o wiele łatwiej znaleźć pracę w sektorze turystycznym.

Pokazują poprzez tworzone filmy m.in. jak wygląda wolontariat misyjny, codzienna praca wśród chłopaków, święta i uroczystości jak np. Niedziela Palmowa czy Dzień Kobiet wśród miejscowych mieszkańców, a także wyzwania, których nie brakuje każdego dnia. Do obejrzenia filmów zapraszamy na nasz kanał na YouTubie LINK.

Indianie Keczua (Quechua) jest to grupa plemion indiańskich tworząca odrębną rodzinę językową, posługują się dialektami języka keczua. Zamieszkują głównie obszary Andów na terenach m.in. Peru, Boliwii, Ekwadoru. Ich liczebność sięga kilkunastu milionów osób. Do tradycyjnych zajęć należą: uprawa zbóż, chów zwierząt, a czasem również tkactwo i garncarstwo.

 

__________________________________

Przekaż 1% podatku dla najuboższych dzieci i młodzieży w krajach misyjnych!

Wpisz w rocznym zeznaniu podatkowym PIT numer KRS: 0000076477 <<