Misyjna Droga Krzyżowa Prześladowanych już 2 marca

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w „Misyjnej Drodze Krzyżowej Prześladowanych”, która odbędzie się 2 marca 2018 r. o godz. 19.00 na terenie Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej przy ulicy Tynieckiej 39 w Krakowie. Przejdź z nami śladami tysięcy ludzi, którzy oddali życie za Jezusa Chrystusa. 

Irak, Chiny, Sudan, Syria, Nepal – lista krajów w których chrześcijanie doświadczają prześladowań jest bardzo długa. „Misyjna Droga Krzyżowa Prześladowanych” to 14 stacji w 14 krajach na całym świecie, gdzie chrześcijanie cierpią ze względu na wyznawaną wiarę.

Nabożeństwo to stanie się kolejną akcją modlitewną organizowaną w intencji prześladowanych za wiarę chrześcijan. Pierwszym wydarzeniem z tego cyklu była organizacja koncertów i premiera płyty „Nieśmiertelni”, która ukazała się w marcu 2017 roku. Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu wraz z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, dotarł do Aleppo, miasta zniszczonego przez nienawiść do Boga i ludzi. Kontynuując wsparcie modlitewne dla prześladowanych, w styczniu 2018 roku byliśmy współorganizatorami Wschodniego Orszaku Trzech Króli w Krakowie. W szczególny sposób SWM i Salezjanie obejmowali modlitwą chrześcijan na kontynencie azjatyckim.

https://www.youtube.com/watch?v=5BBnUvuchP4

„Jesteśmy świadkami prześladowań chrześcijan na całym świecie – brutalnych mordów, burzonych domów, palonych kościołów. Ludzie są wyrzucani na margines życia społecznego, zabijani tylko z powodu wiary w Jezusa Chrystusa”. Największym wsparciem, którego jesteśmy w stanie udzielić, jest nasza nieustanna modlitwa w ich intencji. Stąd też wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Towarzystwem Ducha Świętego, Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Scholą Męską przy Bazylice Franciszkańskiej, Wspólnotą „Chrystus w Starym Mieście”, Wspólnotą salezjańską „Ziemia Boga” oraz „Górą Dobra” przejdziemy „Misyjną Drogę Krzyżową Prześladowanych”, gdzie nasze myśli, skierujemy nie tylko na prześladowanych za wiarę na Bliskim Wschodzie, ale na wszystkich kontynentach.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

___________________________________________________________

Przekaż 1% podatku dla najuboższych w krajach misyjnych. 

Wpisz w rocznym zeznaniu podatkowym PIT numer KRS: 0000076477 <<