Tanzania: dla ciekawych

Co słychać u nas w Tanzanii? Cóż, nie mamy na co narzekać. Ani na nadchodzącą jesień i chłód (żar wciąż leje się z nieba i nic nie zapowiada zmian), ani na brzydką pogodę (od kiedy przyjechałyśmy nie spadł żaden sensowny deszcz a i chmury pojawiają się rzadko). A już na pewno nie narzekamy na brak wrażeń i bezczynność :) Dzieje się bardzo dużo, budowa czytelni, remont biblioteki i sali komputerowej, organizowanie mebli, wyposażenia… Ostatnio zaczęliśmy również szkolenia dla nauczycieli z zakresu doradztwa zawodowego, którego będą mogli udzielać swoim uczniom.

Oczywiście, najbardziej nie możemy doczekać się momentu, w którym będziemy zobaczyć (i powąchać – miłośnicy nowych książek wiedzą o co chodzi!) nowe podręczniki do bibliotek. Na wyposażeniu, którym szkoły dysponują, można odnaleźć takie perełki jak magazyny z 1960 roku przywiezione przez misjonarzy, ale dużo trudniej natknąć się na aktualne książki do fizyki albo matematyki. Każdy dzień – spędzony przy wylewaniu betonu na budowie od rana do nocy, w mieście w poszukiwaniu wykonawców półek, w biurze przygotowując listy książek i inne niezbędne dokumenty – przybliża nas o krok do otwarcia nowych bibliotek. Dzielimy się kilkoma zdjęciami, a tych, którzy chcą dodatkowo włączyć się w nasze tanzańskie wyzwanie, zapraszamy tu klik

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy wkrótce na kolejne wieści ze szkół w Dodomie i Didia!

Katarzyna i Monika

Projekt „Narzędzia dla Rozwoju. Podniesienie poziomu edukacji średniej i zawodowej w regionach Dodoma i Shinyanga w Tanzanii przez modernizację i doposażenie bibliotek oraz program szkoleniowy w szkołach w Dodomie i Didia.” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Polska Pomoc 2017.