Gość z Sudanu Południowego

Dwa dni temu odwiedził nas w biurze na Tynieckiej misjonarz ks. Jan Marciniak. Z SWM związany jest niemal od samego początku, gdyż to właśnie on przyjmował grupę pierwszych wolontariuszy, która w 2000 roku udała się do Kenii. Obecnie ks. Jan pracuje w Sudanie Południowym w Manguo, gdzie salezjanie prowadzą szkołę…

Dwa dni temu odwiedził nas w biurze na Tynieckiej misjonarz ks. Jan Marciniak. Z SWM związany jest niemal od samego początku, gdyż to właśnie on przyjmował grupę pierwszych wolontariuszy, która w 2000 roku udała się do Kenii. Obecnie ks. Jan pracuje w Sudanie Południowym w Manguo, gdzie salezjanie prowadzą szkołę podstawową oraz średnią.

Część ze środków przekazanych przez Was w ramach kampanii 1% przeznaczona została na wsparcie misyjnej pracy księdza Jana. Oto kilka słów od naszego misjonarza:

Serdecznie Was pozdrawiam. Obecnie pracuję w Sudanie Południowym, kraju pełnego niepokoju, wojny domowej,  głodu,  gdzie nasi czarni Bracia i Siostry każdego dnia przeżywają przeróżne trudności. Brak stabilności i pokoju, często paraliżuje misyjną pracę i nie pozwala w pełni rozwinąć naszej działalności w Manguo gdzie obecnie pracuję. Jednak mimo takich czy innych ograniczeń staramy się ewangelizować i na różny sposób pomagać tym, wśród których żyjemy.  

Skreślając więc tych kilka słów pragnę w imieniu moich ubogich dzieci, młodzieży i starszych mieszkających blisko misji w Sudanie Południowym z serca podziękować za wsparcie materialne poprzez przeznaczenie 1 % podatku na cele mojej misji. Zebrane w ten sposób pieniądze wykorzystałem na dożywianie dzieci w naszej misyjnej szkole, zakup niezbędnych materiałów jak  kreda,  długopisy oraz zakup desek, by w najbliższej przyszłości zrobić ławki do naszego misyjnego kościoła.  Jest to bardzo konkretne wsparcie, które bardzo nam pomogło, by choć w części zmniejszyć ból i cierpienie ludzi żyjących na terenie naszej misji. 

Tym najbardziej potrzebującym pomogłem również pokryć w części opłatę czesnego za szkołę, czy też zakup mundurka szkolnego.  Ludzie żyjący blisko misji są rzeczywiście bardzo biedni, dlatego każda ofiarowana im pomoc jest dla nich wielką radością. 

Kończąc więc tych kilka zdań składam wyrazy wdzięczności wobec wszystkich dobroczyńców  i życzę wszystkiego najlepszego.  Niech za dobro uczynione na rzecz mojej misji  Bóg stokrotnie wynagrodzi i obficie błogosławi w dalszym życiu każdego z Was. 

Z darem modlitwy i misyjnym błogosławieństwem 

ks. Jan  Marciniak