Kenia: wykończymy szkołę!

Afrykańska rzeczywistość ciągle nas zaskakuje. Niektóre sprawy potrafią ciągnąć się miesiącami i wystawiać na próbę wszelkie pokłady cierpliwości. A z drugiej strony- czy ktokolwiek z nas wyobrażał sobie, że budowa piętrowego obiektu może pójść tak szybko? Wszystko wskazuje na to, że zakończymy prace jeszcze przed zakładanym terminem ukończenia, w niespełna 3 miesiące od rozpoczęcia – i tym samym zakwestionujemy parę stereotypów o tempie pracy w tym regionie świata.

Tak było we wrześniu:

A w październiku rozpoczęliśmy drugie piętro:

W tym miesiącu zajmujemy się już wykończeniami. Większość prac wykonują uczniowie Boys Town pod opieką swoich nauczycieli. Codziennie spotykamy na budowie studentów działów budowlanych i elektrycznego, zaś w dziale spawalniczym wykonane zostały wszystkie okna i barierki. Taki układ bardzo nas cieszy – uczniowie mogą rozwijać swoje praktyczne umiejętności (i bardzo tę możliwość doceniają) a jednocześnie wzmacnia się ich poczucie, że nowy budynek powstaje wspólnymi siłami.

Budowa za chwilę będzie gotowa – ale jest jeszcze szansa realnie włączyć się w tworzenie nowego segmentu szkoły. Żeby nowe klasy mogły służyć uczennicom, chcemy razem wyposażyć je w ławki i krzesła. A w podziękowaniu za włączenie się w to działanie obiecujemy przywieźć z Nairobi specjalne prezenty. Zapraszamy tutaj:https://polakpotrafi.pl/projekt/wykonczymy-szkole-w-kenii Razem wykończymy tę szkołę!

wesprzyj nasz projekt

Monika i Sara