Nigeria: Bo nie liczy się wygrana!

Na całym świecie trwał szał oglądania olimpiady w Rio. Wierni fani kibicowali reprezentacjom swoich krajów na znak patriotyzmu. Dla nas olimpiada przeniosła się do Ibadanu! W drugi piątek naszego obozu odbyły się Olimpic Games! Wszyscy uczestnicy ubrali koszulki w kolorze odpowiadającym grupie, do której należeli.

nigeria_ibadan_apel

Z rana nie zabrakło lekcji dla najmłodszych oraz zajęć z edukacji moralnej dla tych starszych, potem nastąpiły ostatnie przygotowania do wyczekiwanego wydarzenia. Przed rozpoczęciem rozgrywek każda z grup musiała zaprezentować się idąc wzdłuż boiska marszowym krokiem, salutując i wykrzykując poznane wcześniej przyśpiewki.

nigeria_ibadan_2016_olimpicgames

Dzieci brały udział w biegu na 50, a następnie 400 metrów, sztafecie, skoku w dal, biegu w worku, biegu z jajkiem, przeciąganiu liny. Każda z tych konkurekcji wywoływała wiele emocji, których nie dało się ukryć podczas dopingu!

Głównym zadaniem Olimpic Games było przekazanie dzieciom wartości, że to nie wygrana jest najważniejsza, lecz możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach, reprezentowanie grupy, uczciwa rywalizacja i dobra zabawa. Po ogłoszeniu wyników wygrani nagrodzili oklaskami tych, którym poszło nieco słabiej, a ci drudzy tym samym odwdzięczyli się zwycięzcom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marta