Salezjanie kontra ebola

Od początków epidemii wirusa Ebola w Sierra Leone, wspólnie z innymi organizacjami zrzeszonymi w salezjańskiej sieci Don Bosco wspieraliśmy działania pracujących tam Salezjanów w walce ze śmiercionośna chorobą.

Za swoją pracę w walce z epidemią Salezjanie zostali wyróżnieni przez prezydenta Sierra Leone.

W czasie ceremonii w Domu Prezydenta w Freetown salezjańska organizacja “Don Bosco Fambul” została wyróżniona Nagrodą Prezydenta za wkład, jaki wniosła w walce z ebolą. Ceremonia była bezpośrednio transmitowana przez telewizję państwową.

W czasie epidemii eboli w Sierra Leone salezjanie byli zaangażowani w akcję informacyjną, uświadamiając o zagrożeniach związanych z tym wirusem, i docierali do dzieci i ludzi młodych dotkniętych tą chorobą, odwiedzając domy, czyniąc to poprzez różne kampanie, przesłania w radiach lokalnych oraz uruchamiając zielony numer pomocy “Don Bosco Child Line 116”, który działał jako Krajowy Ośrodek Rejestracji dzieci dotkniętych ebolą.

Dzięki tej linii telefonicznej udało się pomóc w wielu krytycznych sytuacjach. W czasie gdy w Sierra Leone zmagano się z skutkami wirusa, salezjańska organizacja zajmowała się setkami dzieci ulicy z Freetown i gościła je w swoich pomieszczeniach przez wiele dni. I poza akcjami pomocy, które przeprowadziła w tym krytycznym okresie, nie przestała codziennie realizować swoich programów pomocy na rzecz najbardziej potrzebujących.

(źródło ANS – Freetown)

sierraleone_lungi_ebola_1