Misyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Zabrzu

W piątkowe przedświąteczne popołudnie w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych w Zabrzu odbył się I Misyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez szkolne koło SWM.

O tym, co się działo podczas kiermaszu i jak udało się pomóc dzieciom z Bangladeszu opowiada uczennica Agnieszka Bartkowiak:

Już podczas powitalnego słówka pani nauczycielki otrzymaliśmy kilka informacji o niewielkim, azjatyckim kraju, jakim jest Bangladesz, o panujących tam warunkach życia i ogromnej biedzie Bengalczyków (dla prawie wszystkich to zaskoczeniem była taka nazwa mieszkańców Bangladeszu). Wszystko dlatego, że właśnie Bangladeszowi chcieliśmy pomóc.
W tym dniu można było zakupić najróżniejsze upominki świąteczne od własnoręcznie zrobionych (przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły) choinek, stroików, świeczników poprzez pierniczki i kartki świąteczne aż po przywiezione z misji aniołki i szopki (dziękujemy za pomoc krakowskiemu SWM-owi). Chętnych było bardzo dużo zarówno uczniów i nauczycieli, jak i gości z zewnątrz. Kiermaszowi towarzyszyła wystawa misyjna, którą można było zwiedzać na parkingu nieopodal szkoły, co na pewno lepiej pomogło wyobrazić sobie, jak ważna jest pomoc misjom. Zebraliśmy ponad 1800 zł, a cały dochód zostanie przeznaczony na Oratorium ks. Bosko w Bangladeszu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc.

My natomiast dziękujemy młodzieży i nauczycielom za otwarte serca i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących.