Tanzania: nowa sala komputerowa już gotowa!

Jest poniedziałek 10 sierpnia 2015 roku, godzina 8:00 rano. Moja stopa po raz kolejny dotyka Afrykańskiej Ziemi. Do tej pory były: Malawi, Zambia, Zimbabwe, Demokratyczna Republika Konga, Republika Południowej Afryki, Etiopia, Ghana, Sierra Leone. Tym razem wezwała mnie Tanzania. Czy czymś mnie zaskoczy? Z pewnością. Wychodząc z samolotu od razu czuję zapach, ten zapach, za którym tak tęskniłam – zapach Czarnego Lądu. On naprawdę istnieje! Biorę głęboki oddech i automatycznie ogarnia mnie poczucie ogromnej radości i wdzięczności oraz myśl „Jestem w domu”.

Dołączyłam do Moniki, która rozpoczęła tutaj projekt SWMu, współfinansowany ze środków MSZ. Monika wykonała do tej pory kawał dobrej roboty. W czasie jej pobytu zostały wyremontowane pomieszczenia biblioteki, czytelni oraz sali komputerowej. W tym tygodniu dotarł sprzęt komputerowy, który został już zainstalowany. Udało się również przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi szkoleniowcami. Przygotowywane pomieszczenia oraz szkolenia mają służyć miejscowej młodzieży, która przychodzi do Don Bosco Youth Centre, by się uczyć i poszerzać swoje umiejętności, gdyż w swoich domach nie mają ku temu warunków.

Już po trzech dniach pobytu zostałam postawiona do pionu i jedną główną myśl mam w głowie, czyli tę, która zawsze jest ze mną, kiedy jestem na misji w Afryce, a mianowicie „My naprawdę żyjemy w RAJU”… I kolejna myśl „Nieograniczony dostęp do wody jest po prostu błogosławieństwem” – bardzo to doceniam w momencie, kiedy od trzech dni nie ma wody tu, gdzie jestem.

Przesyłam kilka fotek dokumentujących przebieg projektu i wraz z Moniką Kubicą serdecznie Was pozdrawiam!

Jadwiga Karlak

Pomóż w zakupie książek

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.