Już nie czekamy, już zaczynamy!

Z przyjemnością proszę potwierdzić nowinę, którą w ostatnim wpisiepodzielił się już Marcin – ruszyliśmy z robotą! Dokładnie rzecz biorąc, ruszył z nią wykonawca, który pomoże zamienić stary, będący w godnym pożałowania stanie budyneczek na tyłach hali sportowej na nowe, duże, funkcjonalne i wygodne zaplecze sanitarne.
Od początku tygodnia w Centrum Młodzieżowym – i tak na co dzień ruchliwym i hałaśliwym – trwa jeszcze większy ruch i hałas. Jednocześnie trwają przygotowania do budowy, zwożenie materiałów i ostatnie prace związane z wyburzeniem starego budynku i przygotowaniem terenu. Niebawem zacznie powstawać nowa konstrukcja – będziemy na bieżąco informować!

Zanim jednak na dobre “zaczęło się dziać”, staraliśmy się brać czynny udział w życiu placówki. W zeszłym tygodniu Marcin miał swoje “pięć minut” w świetnym stylu! Dla młodzieży szkolnej, która dopiero co rozpoczęła kolejny semestr (wakacje były w czerwcu), zorganizowany został Dzień Kariery. Co ciekawe, adresatami nie byli uczniowie ostatnich klas, myślący o pracy lub dalszej edukacji, lecz ci, którzy dopiero rozpoczną trzyletnią naukę w tzw. stopniu zaawansowanym – jednak już teraz od wyboru kursów może zależeć ich dalsza przyszłość.

W ciągu Dnia Kariery do dyspozycji uczniów byli zaproszeni eksperci z różnych dziedzin: medycyny, informatyki, prawa, księgowości, nauk politycznych i ekonomii – o tej ostatniej, jak się domyślacie, opowiadał nasz Marcin :-) Foto-relacja poniżej.