Zamieszanie…

Takie tutaj ostatnio zamieszanie, że nawet nie m czasu, żeby w końcu wziąć się w garść i skreślić tych kilka słów.

Najpierw to, co zaległe. Wiedeń. Wrzucam kilka zdjęć. Nasza ekipa bardzo zadowolona całą wyprawą, jednak znalazły się też krytyczne oceny owej konferencji. Najbardziej zdziwiło ich to, że swoje miejsce na konferencji znaleźli homoseksualiści, prostytutki walczące o swoje prawa, a dla Kościoła miejsca zabrakło. A przecież ponad 50% ośrodków na całym świecie prowadzonych dla ludzi chorych na AIDS to ośrodki prowadzone przez Kościół. A nie dostał zgody, aby był reprezentowany w Wiedniu.

Ponadto, nasza budowa. Z powodu ulewnych deszczów, które na chwilę przeszkodziły nam w budowie, mamy mały poślizg. Ale teraz już wszystko ruszyło i na tym etapie już nam nawet deszcze nie straszne, więc wszystko idzie do przodu. Już wylewamy płyty, potem tylko ostatnia warstwa wyrównująca, prace wykończeniowe i tadam! Boisko jak się patrzy!

Do szkoleń też przygotowania pełną parą. Odbyła się kolacja dla VIP-ów, na której przedstawiliśmy założenia projektu i poprosiliśmy o honorowy patronat. Uzyskawszy to zaraz uderzyliśmy do szkół, zapraszając ich do współpracy. 23 września pierwsze spotkanie. Na które już teraz Ola z Josephem przygotowują materiały i wykłady.

Freda natomiast bardzo zaangażowała się w zbieranie informacji i statystyk z szpitali i z różnych NGO. Potrzebne nam one będą by powstały nasze raporty nt. sytuacji wśród młodzieży dotyczącej narkotyków i HIV/AIDS. Jak ta sytuacja się mniej więcej kształtuje wiemy już, bo już dawno przeprowadziliśmy ankiety w szkołach średnich na terenie Sunyani.

Co tam jeszcze? Aha, no kampania medialna. Roman świetnie poprowadził szkolenie medialne i teraz już tylko czekać aż młodzi dziennikarze ruszą w teren, aby nakręcić filmiki, napisać reportaże i nagrać materiały radiowe dotyczące narkotyków i HIV/AIDS.

No i ostatnia wiadomość, to ruszyła produkcja materiałów, które mają być wykorzystane później w szkołach. Banery, koszulki, ulotki, piłki.

No i to chyba na tyle, z tego co u nas. Co nowego już wkrótce.