Grudzień w skrócie

Grudzień upłynął nam bardzo szybko a to ze względu na to ,że co chwilę coś się działo nowego:)

Najważniejsze jest to, że rozpoczęliśmy nasze oratorium! Poprzedzone ono było zaproszeniem przez nas i Angela dzieci z dzielnicy. Zaproszenie to poskutkowało, bo na pierwszym oratorium pojawiło się już około 20 dzieci! To dużo jak na tutejsze warunki. Oratorium odbywa się na razie w soboty o trzeciej po południu i trwa od dwóch do trzech godzin. Z powodu zróżnicowania wieku dzieci (od 2 latek do kilkunastu!) plan jest prosty. Na początku gramy w piłkę, skakamy na skakankach itp., (sport dla każdego) a następnie przechodzimy do sali. Tam dzieci mają możliwość rysowania i malowania. Potem zajęcia np. z chustą animacyjną, co sprawia dzieciakom wielką radość i na końcu malutki poczęstunek zimnym napojem i batonikiem. Dzieciaki zawsze kończą zadowolone i nawet nie chcą wracać do domu co daje nam wiele radości i poczucia, że to co rozpoczęliśmy w tej dzielnicy ma sens.

Z innych wydarzeń to Chrzest i Pierwsza Komunia trzech już prawie dorosłych uczniów naszego Ceo, nasz udział w rekolekcjach w Arequipie gdzie głosiliśmy mini -świadectwa, rekolekcje adwentowe dla naszych chłopców w nadmorskim ośrodku salezjańskim w Camanie, kampania medyczna przeprowadzona w naszym Ceo dla ludzi z dzielnicy, w której mieszkamy w jedną z grudniowych niedziel przez lekarzy z Arequipy no i oczywiście wszystko co związane
z obchodami Bożego Narodzenia w Peru. Aby naszej Polskiej tradycji stało się za dość po obchodach peruwiańskich zrobiliśmy sobie naszą tradycyjną Polską Wigilię. Ale szczegóły wkrótce:)