Peru: Feliz Navidad!

Drodzy Darczyńcy,

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Wam otwartego serca na Boga, który chce narodzić się w naszym życiu, aby napełnić je radością i miłością. Niech Nowonarodzony otwiera Wasze oczy i Wasze serca, abyście w każdym napotkanym człowieku mogli zobaczyć Jezusa.

Chciałam także podziękować za modlitwę i wsparcie, które pomagają mi każdego dnia realizować moją misję.

Przez okres czterech miesięcy mojego pobytu mogę zauważyć efekty mojej pracy. W jednej z dzielnic Carabanchel w tym roku otworzyliśmy oratorium. Początkowo graliśmy z dzieciakami na drodze, na podwórku pobliskiego domu lub na boisku, które znajduje się nieopodal. Mieszkańcy widząc ile radości przynoszą wspólne zabawy postanowili zadbać o przygotowanie terenu na Oratorium. W pobliżu kaplicy przygotowali teren do wspólnych zabaw, zakupili siatkę do gry. Dzieciaki regularnie uczestniczą w zabawach, niesamowite jest to, że pamiętają także o uporządkowaniu miejsca po zakończeniu zabaw oraz szanują zabawki, o czym na początku zawsze należało przypominać. Rozwijają się także duchowo, o czym świadczy fakt, że już wkrótce wielu oratorianów przyjmie chrzest. Wspólnie budujemy naszą wspólnotę, a możliwość obserwacji jak się ona rozwija przynosi mi wiele radości.

Proszę o dalsze wsparcie modlitewne, gdyż jestem przekonana, że umacnia mnie ono we wszystkich moich działaniach. Przesyłam pozdrowienia i zapewniam także o modlitwie.

Beata
San Lorenzo, Peru