Azjatycka przygoda z Misyjkiem

Mimo, że termometry 5 grudnia wskazywały nieco niższą temperaturę, nie zniechęciło to do pojawienia się w Wioskach Świata, zapalonych już w Wielkich Wyprawach – Rodzin.Tym razem mały przyjaciel zabrał wszystkich przybyłych do odległej Mongolii, skąd wraz z Tsetsegmą – nowopoznaną mongolską dziewczynką, wyruszył do Chin. Tsetsegma opowiedziała co nieco o swoim kraju, pokazała wspaniałą, kolorową jurtę mongolską oraz poprosiła przybyłych o pomoc dla swoich przyjaciół w Chinach. Uczestnicy z radością przystali na zaproszenie dziewczynki i wspólnie rozpoczęli podróż przez stepy mongolskie, kierując się w stronę Wielkiego Muru Chińskiego, za którym czekało ich sporo nowych i ciekawych doświadczeń. Udało się poznać plan dnia rówieśników z Chin, dowiedzieć się o ich pracy w fabrykach zabawek i na plantacjach ryżu.

Trzeba było sprostać również niełatwemu zadaniu, polegającemu na rozpoznaniu znaków chińskich i odpowiadającym ich obrazkom, które ukryte zostały pod postacią gry typu „memory”. Wszyscy uczestnicy znakomicie poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem! Każdy mógł również poznać tradycyjną chińską układankę o nazwie „tangram” oraz stworzyć z niej rodzinną książeczkę zatytułowaną „ W drodze do Chin”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za radośnie i twórczo spędzony w Wioskach Światach czas oraz wspaniałą rodzinną atmosferę.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.