ROAD 66 – czyli o podróży przez USA

W sobotę 28 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Wielkie Wyprawy. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć Macieja Kołodziejczyka, który opowiedział nam o swojej podróży do Stanów Zjednoczonych a dokładniej o południowo-zachodniej części USA.

Maciej jest absolwentem geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim i jednym z założycieli Klubu Laurazja, który to klub zajmuje się działalnością turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Organizują trampingi, spotkania edukacyjne, wyjazdy w najdalsze zakątki świata. Wszystko to z dbałością o wysoki poziom merytoryczny podczas wyjazdów.

Nasz gość opowiedział m.in. o  Wielkim Kanionie, Las Vegas, San Francisco, górach Sierra Nevada, jeziorze Powella i wielu ciekawych parkach i rezerwatach jak: Park Goblinów, Park Kaktusów, Dolina Śmierci, Dolina Pomników. Nie tylko podziwialiśmy piękne zdjęcia z tych miejsc, ale również dowiedzieliśmy się jak powstały te formacje sklane, doliny i kaniony. Maciej podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Najmłodszym uczestnikom szczególnie spodobały się opowieści o słynnej drodze 66. Głównie z tego względu, że była ona tłem w filmie „Auta”. Na zdjęciach mogliśmy zobaczyć samochody, które zostały przerobione tak, aby upodobnić ich do filmowych bohaterów. Podziwialiśmy również autentyczne plenery, które w filmie zostały przerobione na animację.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dostaliśmy garść ciekawych informacji, anegdot i wskazówek jak najlepiej podróżować po Stanach Zjednoczonych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 5 grudnia o godz. 18:00 w Wioskach Świata na ul. Tynieckiej 39 w Krakowie. Naszym gościem będzie Marta Burza a temat spotkania to „INDIE: W sari riksza na zajęcia, czyli jak działa szkoła bez zegarka”.

Arleta Pabian

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.