WIELKIE WYPRAWY Z MISYJKIEM W WIOSKACH ŚWIATA

ulotka_8-9-2015_2str

SierpieńWioskach Świata zapowiada się niezwykle upalnie. Wraz z projektem “Wielkie Wyprawy” ruszają zajęcia warsztatowe dla Najmłodszych – “Wielkie Wyprawy z Misyjkiem”. “Wioskowy przyjaciel”, Misyjek, zaprasza wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na afrykańską przygodę. Z tego miejsca rozpocznie się wspólna podróż przez wszystkie kontynenty. Podczas pierwszej podróży będzie okazja dowiedzenia się, że w niektórych częściach świata występuje utrudniony dostęp do wody pitnej, a przygotowanie posiłków nie zawsze jest szybkie i proste. Ponadto możliwe stanie się poznanie tradycyjnych zabaw dzieci na Czarnym Lądzie, spróbowanie swoich sił podczas własnoręcznego wykonywania zabawek oraz rozpoczęcie tworzenia wspólnego światowego „drzewa pomocy”, które będzie rozrastać się podczas kolejnych zajęć.

We wrześniu natomiast wyruszymy na wędrówkę do krainy lodu i śniegu, gdzie wszystkie Dzieci wraz z Misyjkiem popatrzą na świat oczami Innuitów. Podczas tej podróży oczywiste stanie się kim są mieszkańcy Arktyki, w jakich domach mieszkają i czym zajmują się na co dzień. Będzie łowienie ryb w krze oraz zastanawianie się jak sprawiedliwie dzielić upolowane zdobycze. Ponadto zgłębimy tajemnice poruszania się przez zaspy śnieżne, wąskie korytarze oraz śliskie lodowe nawierzchnie. Każdy pozna cechy prawdziwego człowieka Krainy Lodu, nauczy się innuickiego powitania „nosami” oraz spróbuje wymyślić własne formy przywitania. Za pomocą swobodnej kompozycji plastycznej razem będziemy tworzyć dzieła pt.: „Życie Innuitów w Arktyce” i zastanawiać się, jak w Polsce możliwe jest pomaganie ludziom na dalekim arktycznym kontynencie, jednocześnie wspólnie kontynuując rozpoczęte na wcześniejszym warsztacie światowe „drzewo pomocy”.

Poprzez twórczą zabawę Najmłodsi poznają życie codzienne swoich rówieśników z odległych zakątków świata, ich problemy oraz dowiedzą się dlaczego i jak pomagać, by niesiona pomoc służyła wspólnemu dobru.

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonywać przez formularz elektroniczny https://docs.google.com/a/swm.pl/forms/d/1lRAH9uZS55royiI-QN_0wAy0o-1UEkk0vcjjEcLFaRM/viewform, telefonicznie pod numerem: 12 269 23 33 lub mailowo wioskiswiata@swm.pl.

Warsztaty odbywać się będą przez sierpień oraz wrzesień przed każdym spotkaniem z cyklu “Wielkie Wyprawy” na które również gorąco zapraszamy.

START: 8 sierpnia 2015 roku

GODZINA: 15:00

MIEJSCE: Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej, ul. Tyniecka 39, Kraków.

wioskiswiata.org

swm.pl

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.