Wielkie Wyprawy nie jedno mają imię

Przed nami kolejne spotkania z cyklu „Wielkie Wyprawy”. Teraz jeszcze bardziej ciekawe, udoskonalone i urozmaicone. Do serii spotkań o tematyce rozwojowej z podróżnikami dodajemy spotkania z filmowcami połączonych z pokazem reportaży i filmów wybranych przez samych twórców. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty rodzinne w ramach projektu „Wielkie Wyprawy z Misyjkiem”.

Wszystko po to, aby promować pomoc rozwojową, ukazywać współzależności globalne oraz zwiększyć świadomość znaczenia wyborów podejmowanych przez każdego z nas w działaniach na rzecz krajów rozwijających się. Nieodłącznym celem spotkań będzie również zaznajomienie się z egzotycznymi, tajemniczymi miejscami oddalonymi nie tylko geograficznie, ale przede wszystkim kulturowo.

Prelekcje będą podzielone na bloki tematycznie dotyczące wszystkich kontynentów. Po pokazach zawsze znajdzie się czas na swobodną dyskusję, wymianę doświadczeń i praktycznych informacji. Spotkania będą się odbywać cyklicznie co dwa tygodnie.

Startujemy niebawem. Więcej informacji wkrótce!

Miejsce: Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.