Poznaj tych, którym pomagasz

Celem tegorocznej akcji Orawa Dzieciom Afryki jest wsparcie dzieci i młodzieży objętej opieką placówek misyjnych w Lungi i Freetown w Sierra Leone.

Placówkę w Lungi każdego popołudnia odwiedza około 300 młodych ludzi, którzy przychodzą, aby spędzić czas w miejscu, gdzie panuje atmosfera rodzinna rodem z oratoriów prowadzonych przez św. Jana Bosko. Dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach edukacyjnych, uczą się matematyki czy języka angielskiego. Spędzają również czas oddając się zajęciom sportowym takim jak koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. Aktywnie spędzają czas wolny, w myśl zasady turyńskiego wychowawcy: „gimnastyka, muzyka, deklamacje, spacery to najskuteczniejsze środki do osiągnięcia dyscypliny, przysłużenia się moralności i zdrowiu”.

Podopieczni placówek misyjnych mogą odpocząć po dniu nauki czy pracy. Salezjanie wspierają wychowanków rozmową, atmosferą zaufania czy obecnością pozwalającą nawiązanie przyjaźni. Zajęcia w placówce pomagają uformować w młodych ludziach odpowiednie postawy wobec ojczyzny czy wobec siebie jako uczestnika społeczności.

Pamiętaj, czekamy na Ciebie 1 czerwca w Jabłonce! Daj szansę podopiecznym placówek misyjnych w Lungi i Freetown na lepszej jutro!