Region Podhale o akcji Orawa Dzieciom Afryki 2013

Pragniemy zakomunikować, iż akcję ORAWA DZIECIOM AFRYKI 2013 patronatem medialnym objęli Radio Alex, Tygodnik Podhalański, czasopismo Moja Orawa oraz portal Podhale Region. Poniżej przedstawiamy tekst redaktor naczelnej Podhale Region p. Beaty Szkaradzińskiej, przybliżający ideę naszej akcji.

Już po raz dwunasty w stolicy Polskiej Orawy zagoszczą wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Wraz z nimi poczujemy znowu wyjątkowy, ekscytujący klimat Czarnego Lądu podczas niezwykłej, charytatywnej, cyklicznej już imprezy – Orawa Dzieciom Afryki. Patronuje jej Podhale Region. Jak co roku impreza ta zostanie połączona z Orawskim Dniem Dziecka. Hasło tegorocznej imprezy brzmi: „Przyjdź, zobacz i poczuj jak pachnie Afryka w polskich górach!” Rozpocznie się ona na stadionie sportowym 2 czerwca o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 19.30.

– W tym roku zbieramy na: wyposażenie i pomoc w działaniach Centrum Młodzieżowego Don Bosco w Kabwe, w Zambii (AFRYKA), gdzie pracuje salezjanin, ks. Mariusz Skowron oraz na wsparcie budowy szkoły podstawowej i kaplicy w jednym w Lokhikul, w Bangladeszu (AZJA), gdzie pracuje salezjanin ks. Paweł Kociołek – wyjaśnia Jadwiga Karlak, koordynator projektu i tak naprawdę inicjatorka zagoszczenia imprezy przed 12 laty na Orawie…” Zobacz cały tekst