Cały świat na 2ha Łosiówki!

Wielu marzy o dalekich podróżach, poznawaniu nowych miejsc, ludzi. Odkrywanie nowych tradycji i kultur innych regionów świata jest chlebem powszednim dla każdego podróżnika. W Krakowie powstało miejsce, które skupiło na niewielkiej przestrzeni pięć kontynentów, regionalne zabudowy i klimat każdego z tych miejsc. To Park Edukacji Rozwojowej.
Już 6 września 2009 roku w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce Parku Edukacji Rozwojowej.

Park Edukacji Rozwojowej to nowatorski pomysł na skalę ogólnokrajową. Obiekt posłuży jako miejsce zajęć edukacyjno-artystycznych, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoją wrażliwość na problemy współczesnego świata. Park to mapa świata wielkości 2 ha, na której powstały zabudowania charakterystyczne dla poszczególnych regionów, wyposażone w przedmioty codziennego użytku. Przez wszystkie kontynenty przebiegają ścieżki edukacyjne, które dotyczą wybranych problemów globalnych.

Pomysłodawcy Parku twierdzą, że poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod edukacji nieformalnej: interakcję, praktyczne działanie i zabawę, będzie możliwe nie tylko poszerzenie wiedzy i rozwijanie umiejętności, ale też wykształcenie postaw otwartości i wrażliwości na innych.

Uroczystości związane z inauguracją i poświęceniem obiektu rozpoczną się Mszą Świętą w kościele na Dębnikach w Krakowie. Na oficjalną część wydarzenia zaproszeni zostali: Jego Ekscelencja kard. Stanisław Dziwisz, Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski, Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ RP Marek Ziółkowski, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Rozwojowej RP.