Misjonarz – swoim życiem pokazuje wiarę

Gra na peruwiańskich instrumentach, śpiew tradycyjnych boliwijskich piosenek, oglądanie zdjęć z różnych krajów i kontynentów, a także poznanie nauki oraz zabawy dzieci w etiopskiej wiosce – tego mogli się dowiedzieć młodzi kolędnicy od misjonarzy świeckich i zakonnych podczas spotkania w ostatnią sobotę w Łagiewnikach. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyło się…

Gra na peruwiańskich instrumentach, śpiew tradycyjnych boliwijskich piosenek, oglądanie zdjęć z różnych krajów i kontynentów, a także poznanie nauki oraz zabawy dzieci w etiopskiej wiosce – tego mogli się dowiedzieć młodzi kolędnicy od misjonarzy świeckich i zakonnych podczas spotkania w ostatnią sobotę w Łagiewnikach.

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie kolędników misyjnych podczas, którego dzieci i młodzież spotkali się z misjonarzami m.in. z Etiopii, Peru i Boliwii. Mieli również możliwość poznać tańce integracyjne oraz zadawać mnóstwo pytań. Przyszłych młodych misjonarzy szczególnie ciekawiło, co misjonarze jedzą na misjach?, jak wyglądają ich domy? oraz czy mają „łazienki z wodą”? Były pytania również o ich rówieśników z odległych kontynentów – czego uczą się w szkole dzieci w Afryce?, jak wyglądają przerwy między lekcjami? oraz w jakie gry lubią grać najbardziej? Pytań nie było końca… :)

Kuba ze szkoły im. Św. Jana Pawła II w Śledziejowicach mówił:

Dzisiaj dowiedziałem się kim jest misjonarz. Może nim być każdy z nas, także osoba świecka i swoim życiem pokazuje wiarę w Jezusa Chrystusa. Zobaczyłem także zdjęcia domów innych dzieci na świecie. Bardzo chciałbym pojechać do Parku „Wioski Świata”, żeby zobaczyć taki dom „na żywo”.

Wydarzenie zorganizował Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zapraszając do współpracy m.in. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu.

Hanna Przegon, wolontariuszka w Etiopii