Pójdź z nami w Orszaku Trzech Króli

Już w najbliższą sobotę przejdziemy wspólnie we Wschodnim Orszaku Trzech Króli w  Krakowie. Zostanie zmieniona trasa tego orszaku (zielonego), który wyruszy z kościoła księży salezjanów na krakowskich dębnikach (ul. Konfederacka). Natomiast króla w orszaku czerwonym po raz pierwszy poprowadzi Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Głównym organizatorem Orszaku jest…

Już w najbliższą sobotę przejdziemy wspólnie we Wschodnim Orszaku Trzech Króli w  Krakowie. Zostanie zmieniona trasa tego orszaku (zielonego), który wyruszy z kościoła księży salezjanów na krakowskich dębnikach (ul. Konfederacka). Natomiast króla w orszaku czerwonym po raz pierwszy poprowadzi Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Głównym organizatorem Orszaku jest Fundacja Kacpra, Melchiora i Baltazara, którą podczas orszaku wschodniego wspierać będą:

  •  Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu
  •  Dzieło Nowego Tysiąclecia
  •  Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Tegoroczny orszak wschodni będzie modlił się za kościół prześladowany na Bliskim Wschodzie. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, parafie salezjańskie oraz szkoły przejdą wspólnie wraz z reprodukcją ikony „Nieśmiertelni” oraz będą odpowiadając na prośbę mieszkańców Aleppo modlić się o pokój.
Cel ten nie zamyka się jednak na dalekim wschodzie,  ale chce też uwrażliwić mieszkańców Krakowa na życie nieraz swojego sąsiada, który z różnych przyczyn nie ma gdzie schronić się podczas nocy bądź różne sytuacje życiowe sprawiły, że potrzebuje nowego domu. Dlatego też Orszak Trzech Króli będzie możliwością wsparcia inicjatywy organizowanej przez Dzieło Pomocy Ojca Pio, gdzie dobrowolnym datkiem wesprzeć będzie można potrzebujących w Krakowie.

Więcej informacji wkrótce.

 Śledźcie nas na bieżąco na fb. Tam również relacja z konferencji prasowej.