Wybieramy wolontariusza roku 2017!

Wielkimi krokami zbliża się 5 grudnia, czyli… MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA! Z tej okazji, jak co roku wybieramy Wolontariusza Roku, choć tym razem nieco inaczej… wybieramy WOLONTARIUSZA I WOLONTARIUSZKĘ ROKU 2017! Przedstawiamy kandydatury i… głosujemy! Każdy może oddać 2 głosy – jeden na wolontariusza i jeden na wolontariuszkę. 50% decyzji…

Wielkimi krokami zbliża się 5 grudnia, czyli… MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA!

Z tej okazji, jak co roku wybieramy Wolontariusza Roku, choć tym razem nieco inaczej… wybieramy WOLONTARIUSZA I WOLONTARIUSZKĘ ROKU 2017!

Przedstawiamy kandydatury i… głosujemy! Każdy może oddać 2 głosy – jeden na wolontariusza i jeden na wolontariuszkę.
50% decyzji należeć będzie do Was, a drugie 50% to głosy pracowników SWM.
Swoje głosy przesyłajcie na maila wolontariat@swm.pl wraz z krótkim uzasadnieniem, czemu właśnie ta, a nie inna osoba powinna otrzymać to zaszczytne wyróżnienie.

Głosować można także na Facebooku. Lajkujcie, komentujcie i udostępniajcie. Niech to będzie nasza wspólna inicjatywa i podziękowanie dla tych, którzy swoją pracą i oddaniem cały rok wspierali naszą działalność!

Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek, 4 XII podczas spotkania wolontariuszy!!!

A oto nasi kandydaci:

Agnieszka Drabina – studentka geofizyki stosowanej na Akademii Górnico – Hutniczej. O Ziemi powie nam wszystko, bo przecież jest od tego ekspertem. Języki obce to jej pasja.  Często można ją zobaczyć z ekipą biegających osób, bo sport to zdrowie. Jak pojawia się możliwość podróży nawet się nie zastanawia. Zabiera co potrzebuje i wyrusza. Jest już po wyjeździe misyjnym do Palestyny. W wolontariacie działa już ponad 5 lat. Nigdy nie brakuje jej pokory i oddania. Niezliczone ilości godzin pracy jeżdżąc po parafiach, przygotowując zaplecze animacji misyjnej, organizacja eventów, prace biurowe. Perfekcja – tak to Aga. A co mówi?: „Czynienie dobra przybliża człowieka do dobra absolutnego, do Boga!”

 

Katarzyna Guzy – studentka zrządzania i inżynierii produkcji na Akademii Górniczo – Hutniczej. Pracuje jako młodszy kontroler jakości w firmie FCA. Gdy komuś przychodzi  ochota na słodkości,  zawsze ratuje pysznym ciastem. Podróże, zwłaszcza te na rowerze, to jej pasja. Przejechała nim Drogę św. Jakuba. Najpierw działała w ekipie wolontariuszy ŚDM w makrogrupie salezjańskiej. Tam poznała wolontariat, dołączyła i została. Tysiące spakowanych kopert z listami  do darczyńców, pomoc przy organizacji dużych imprez, uzupełniane bazy danych – tam wszędzie można  zobaczyć  jej wkład pracy. A co mówi?: „To właśnie w dziecięcych oczach można zobaczyć najwięcej Miłości, Boga!”

 

Szymon Ciężak – student kierunku wytwarzania mechatronicznego na Akademii Górniczo – Hutniczej. Obecnie pracownik w dziale utrzymania ruchu. Przejechał niezmierzoną ilość kilometrów autostopem, z czego niejedna historia przyprawiłaby o drżenie serca. Wycieczki w góry, motoryzacja i technika to jego pasje. W wolontariacie rzadko rzuca się w oczy, jest skromy, ale bardzo troskliwy i otwarty na działanie. Nie wiadomo kiedy do końca przyjdzie – widać za to efekty pracy włożonej w Wioskach Świata. Pięknie gra na gitarze i dzieli się cudownym głosem. A co mówi?: „Jesteś tylko tym czym jesteś w oczach Boga i niczym więcej!”.

 

Bartosz Wiśniewski – student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, za nim półroczny Erasmus w Pekinie, bo przecież kurs chińskiego trzeba wykorzystać jak najlepiej. Podróże autostopowe nie są mu obce, z turystyką górską jest za pan brat, a szachy to jego specjalność. W wolontariacie działa od 3 lat. Oddany swojej pracy w grupie niedziel misyjnych, dzięki czemu możemy gościć z animacjami misyjnymi w parafiach i dzielić się z innymi powołaniem misyjnym. Wielokrotnie pomaga w Wioskach Świata podczas mniejszych bądź większych remontów. A co mówi?: „Życie jest jak pudełko czekolady, nigdy nie wiesz co ci się trafi”!