Anioły z Tynieckiej

Zaczęło się kilka lat temu od pewnego spotkania w liceum… Karolina, będąc wówczas, na świeżo po powrocie z misji w Boliwii opowiadała o swoim wyjeździe uczniom salezjańskiej szkoły w Zabrzu. Jej opowieści słuchała wówczas także Dominika Gnacek, dziś studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przeżycia, emocje, historie podopiecznych z…

Zaczęło się kilka lat temu od pewnego spotkania w liceum… Karolina, będąc wówczas, na świeżo po powrocie z misji w Boliwii opowiadała o swoim wyjeździe uczniom salezjańskiej szkoły w Zabrzu. Jej opowieści słuchała wówczas także Dominika Gnacek, dziś studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przeżycia, emocje, historie podopiecznych z domu dziecka w Tupizie, a przede wszystkim świadectwo bezinteresownego bycia z innymi i dla innych – to wszystko wywarło wielkie wrażenie i zaowocowało reportażem „Anioły z Tynieckiej„.

Tekst autorstwa Dominiki zgłoszony został do czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu na reportaż im. Zbyszka Nosala pt. „Wszystkie nasze dzienne sprawy”. Znalazły się w gronie tekstów, które zostały rekomendowane do druku w antologii pokonkursowej. Autorce serdecznie gratulujemy, a Was zachęcamy do lektury :)

czytaj reportaż