Idźcie i głoście! – relacja z Kongresu Misyjnego Dzieci

W ubiegłą niedzielę Wioski Świta odwiedziło ponad 1000 młodych misjonarzy. Organizatorami IX Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci był wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej oraz Bielsko – żywieckiej i Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu. Już od samego rana słychać było śpiewy piosenek misyjnych, z którymi 45 grup z 40 miejscowości przybyło…

W ubiegłą niedzielę Wioski Świta odwiedziło ponad 1000 młodych misjonarzy. Organizatorami IX Archidiecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci był wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej oraz Bielsko – żywieckiej i Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu.

Już od samego rana słychać było śpiewy piosenek misyjnych, z którymi 45 grup z 40 miejscowości przybyło do Krakowa. Wszystkich przybyłych powitał ko. Sebastian Marcisz sdb, który wraz z ks. Tadeuszem, misjonarzem z Tanzanii oraz siostrą Bożeną Najmar z Kurii Krakowskie i Karoliną Kufel z SWM rozpoczęli uroczyście Kongres Misyjny. Tańce integracyjne, wspólnie spędzony czas na wzajemnym poznaniu się, kolorowe misyjne stroje, mnóstwo uśmiechu i radości z bycia razem. Zespół SPONTAN prowadzony przez Siostry Prezentki oraz pana Macieja Rutkowskiego przygotował nas do Mszy Świętej, która była najważniejszym momentem naszego spotkania. Wraz z dziećmi, księżmi misjonarzami modliliśmy się o nowe powołania misyjne i dziękowali Bogu za dar i łaskę dzielenia się z innymi tym co mamy.

Nie mogło zabraknąć  również kuchni misjonarza, po której dzieci podzielone na 6 kontynentów udały się na warsztaty i zwiedzanie Wiosek Świata – parku Edukacji Globalne.

Z całego serca dziękujemy naszym wolontariuszom i klerykom salezjańskim za pomoc.

A całe wydarzenie uwiecznił w obiektywie krakow.gosc.pl

Zobacz galerię zdjęć

Karolina Kufel