Islandia – kraina ognia i wody

Nie wiemy jak Wam, ale Piotrowi tak się spodobało, że do Wiosek Świata znowu zawita na Wielkie Wyprawy. W sobotę 24 września Piotr Trybalski stanie się naszym przewodnikiem. Spróbuje okiełznać jeden z najbardziej kapryśnych europejskich krajów, poprowadzi przez krainę zdominowaną przez ogień i wodę – Islandię.

Nie wiemy jak Wam, ale Piotrowi tak się spodobało, że do Wiosek Świata znowu zawita na Wielkie WyprawyW sobotę 24 września Piotr Trybalski stanie się naszym przewodnikiem. Spróbuje okiełznać jeden z najbardziej kapryśnych europejskich krajów, poprowadzi przez krainę zdominowaną przez ogień i wodę – Islandię.

Skrajne oblicza to jej specjalność. Raz straszy wulkanami, huraganowym wiatrem, zlodzonymi drogami, twardą lawą, następnie przemienia się w niewinną, utopijną krainę oblaną błękitem nieba, lśniącą zielenią i przepełnioną stadami kuców wypatrujących turystów, spragnionych drapania za uchem. Surowość i piękno to coś czego nie można jej odmówić.

Piotr Trybalski odwiedził Islandię cztery razy. I latem i zimą. Objechał dookoła, zajrzał do jej środka i pooglądał dronem. Na spotkaniu poszuka odpowiedzi na pytanie: dlaczego każdy kto raz zasmakuje krajobrazu Islandii chce tam wrócić…

Niech we wrześniu zapanuje przez chwilę zima. Czekamy na Was 24 września o godz. 18:00 w Wioskach Świata w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Przyjdźcie. Wstęp wolny.

user_240334_3fb9a1_huge3O prelegencie:

Piotr Trybalski – fotograf, dziennikarz i podróżnik, autor książek. Od blisko 20 lat podróżuje i fotografuje, publikując m.in. w National Geographic Traveler, Outside Magazine, National Geographic, Podróżach, Kaleidoscope, Witaj w Podróży, Przekroju, Polityce. Zdobywca tytułu Travel Photographer of The Year 2014, laureat konkursów: Grand Press Photo, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, Outdoor Photographer of The Year, Leica Street Photo. Autor bestsellerowego poradnika Fotograf w podróży, prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce i zagranicą oraz blog http://www.FotografwPodrozy.pl

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.