Wielkie Wyprawy: Australia – szalona i piękna przygoda

Wielkie Wyprawy. 10 września o godz. 18:00 w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej 39 rozpocznie się slajdowisko pt. “Australia – szalona i piękna przygoda”. Alicja Rapsiewicz opowie nam o swojej niezwykłej wyprawie, którą odbyła wraz z Andrzejem Budnikiem.

Wielkie Wyprawy. 10 września o godz. 18:00 w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej 39 rozpocznie się slajdowisko pt. “Australia – szalona i piękna przygoda”. Alicja Rapsiewicz opowie nam o swojej niezwykłej wyprawie, którą odbyła wraz z Andrzejem Budnikiem.

Wyobraź sobie, że jesteś w miejscu, gdzie nie ma nikogo w promieniu 300-400 km. Budzisz się ze wschodem słońca, nad głową latają kolorowe papugi, a wokół Ciebie jest oszałamiająco piękna przyroda – busz, drzewa eukaliptusowe, czasem kaniony i rzeki z małymi jeziorkami, w których możesz zanurzyć się po uszy i schłodzić rozgrzane ciało od intensywnego słońca. Gdy wychodzisz na brzeg, wokół skaczą kangury, chodzą kilkumetrowe (niegroźne!) jaszczurki, a jeśli będziesz mieć więcej szczęścia to zobaczysz też koalę, który leniwie przeciąga się na rosnącym obok eukaliptusie. To wszystko nie jest bajką – taki jest australijski Outback, w który Cię chętnie zabierzemy.

W Australii byliśmy dwa razy spędzając w niej w sumie ponad rok. To tam po raz pierwszy w życiu poczuliśmy, że przestaliśmy podróżować, a zaczęliśmy „żyć w podróży” i oddychać pełną piersią! Zapraszamy Cię w podróż do naszej ukochanej krainy, po której faktycznie skaczą kangury, w rzekach pływają kilkumetrowe krokodyle, a spotkani ludzie, bez wyjątku, mówią do nas „No worries mate”. Czasem czuliśmy, że śnimy na jawie!

Te wszystkie historie będą okraszone zdjęciami oraz filmami z ziemi i z drona, co sprawi, że poczujesz się jak ptak lecący nad australijskimi rzekami, górami i rozległym buszem. Dopiero wtedy zrozumiesz Aborygenów – rdzenną ludność zamieszkującą Australię od tysięcy lat. Ich wierzenia, podania, legendy ściśle wiążą się ze zwierzętami, skałami, górami i rzekami, które Ci pokażemy. Świat realny połączymy ze światem mitów i wierzeń – to będzie niecodzienna podróż! Obiecujemy!

O nas:

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik – kilka lat życia spędzili na oglądaniu, smakowaniu i doświadczaniu krajów Azji, ale to Australia zahipnotyzowała ich na tyle skutecznie, że mieszkając i pracując w Polsce ciągle podróżują palcem po mapie i marzą o miejscach, których jeszcze nie poznali. Pomagają tym marzeniom i śledzą promocje lotnicze, żeby choć na kilka tygodni przenieść się na Antypody.

Chętnie wracają do siebie, czyli do Polski, do swojej małej bazy w Beskidach i auta, które bywa mobilnym domem. Fotografują i filmują świat z lotu ptaka swoim dronem o pieszczotliwej nazwie „CrazyCopter” i … starają się być po prostu dobrymi ludźmi.

Niedawno wrócili z Australii i Nowej Zelandii, gdzie podróżowali z dronem i zbierali unikatowy materiał, którego fragmenty można znaleźć na www.loswiaheros.pl – ich blogu pisanym z drogi.

Przyjdź! Wstęp wolny.

Miejsce: Wioski Świata, ul. Tyniecka 39, Kraków

Czas: 10 września 2016, godz. 18:00

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.