Koniec z malarią na dobre!

Dbajcie w szczególny sposób o dzieci, chorych, starszych i biednych a zasłużycie sobie na Błogosławieństwo Boże i szacunek ludzi św. Jan Bosko 25 kwietnia to Światowy Dzień Walki z Malarią, w tym roku obchodzony pod hasłem „Koniec z malarią na dobre!” W 2015 roku 438 000…

Dbajcie w szczególny sposób o dzieci, chorych, starszych i biednych a zasłużycie sobie na Błogosławieństwo Boże i szacunek ludzi

św. Jan Bosko

25 kwietnia to Światowy Dzień Walki z Malarią, w tym roku obchodzony pod hasłem „Koniec z malarią na dobre!”

W 2015 roku 438 000 zmarło z powodu malarii – choroby możliwej do wyleczenia.

Zagrożone są szczególnie dzieci i najubożsi, u których brak odpowiedniej higieny i niedożywienie powoduje dodatkowe osłabienie podatnego na infekcję organizmu.Leki antymalaryczne do tanich nie należą, nawet patrząc z europejskiego punktu widzenia. Kluczem do sukcesu jest zapobieganie chorobie i stworzenie odpowiedniego zaplecza medycznego, gdzie chorzy mogliby otrzymać pomoc.

hp photosmart 720

Jest też dobra wiadomość na przestrzeni ostatnich 5 lat  w 57 krajach na świecie udało się zmniejszyć liczbę nowych zachorowań o 75%. Jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju jest zmniejszenie globalnego występowania malarii jednocześnie ograniczając umieralność spowodowaną tą chorobą o co najmniej 90% do 2030. Cel zdecydowanie nie łatwy, ale trzeba do niego dążyć.

Od lat pomagamy w tej walce – docieramy tam, gdzie dostęp do opieki medycznej nie jest powszechny. Budujemy i wyposażamy przychodnie, pracujemy jako lekarze, rehabilitanci i sanitariusze, udzielamy także wsparcia w postaci finansowania leków i środków czystości.

Działaj a nami! Pomóż ocalić zdrowie!

Przekaż darowiznę