Wielkie Wyprawy: Nibylandia w środku dżungli- życie wśród Indian Guarayos

Chcąc rozmawiać o różnorodności etnicznej nie powinniśmy pominąć kraju, który jest idealnym jej przykładem: Boliwii. Kolejne spotkanie Wielkich Wypraw pod hasłem Ameryki Południowej i Boliwii poprowadzi Anna Leśnikowska – studentka fizjoterapii na krakowskim AWF-ie, działaczka Salezjańskiego Wolontariatu MŁODZI ŚWIATU. Opowie o swoich doświadczeniach jakie zdobyła podczas intensywnego czasu spędzonego na…

Chcąc rozmawiać o różnorodności etnicznej nie powinniśmy pominąć kraju, który jest idealnym jej przykładem: Boliwii. Kolejne spotkanie Wielkich Wypraw pod hasłem Ameryki Południowej i Boliwii poprowadzi Anna Leśnikowska – studentka fizjoterapii na krakowskim AWF-ie, działaczka Salezjańskiego Wolontariatu MŁODZI ŚWIATU. Opowie o swoich doświadczeniach jakie zdobyła podczas intensywnego czasu spędzonego na misjach w Mongolii i Boliwii.

Boliwia jako zjednoczony kraj pod względem różnorodności etnicznej jest miejscem bogatym nie tylko w historię, ale również, albo i przede wszystkim, w kulturę.

Jak wygląda życie mieszkańców w tej części kuli ziemskiej? W Polsce mówi się: „co kraj to obyczaj”. W kraju, w sercu Ameryki Południowej pasuje powiedzieć: „co region to obyczaj”. Urubicha – wioska należąca do plemienia Guarayos, położona w środku dżungli jest miejscem zaskakującym i tajemniczym. Dlaczego prelegentka spotkania nazwała ją Nibylandią? Miasteczko kilkutysięczne, w którym gdzie się nie obejrzymy otaczają nas dzieci i młodzież. Gdzie w takim razie podziali się dorośli?

Ania, fanka aktywnego stylu życia i sportu, ale również wielbicielka miłych wieczorów pod kocem z kubkiem gorącej czekolady i dobrym filmem opowie o boliwijskiej Nibylandii już 2 kwietnia o godz. 18:00 w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie.

Zapraszamy :) Wstęp wolny.