Afrykańska przygoda z Misyjkiem

8 sierpnia  na terenie „Wiosek Świata” przy ul. Tynieckiej 39 odbyły się pierwsze warsztaty rodzinne z cyklu „Wielkie Wyprawy z Misyjkiem”. Uczestnicy, których frekwencja nie zawiodła, wzięli udział w spotkaniu, gdzie głównym tematem była Afryka i problemy z jakimi zmagają się jej mieszkańcy. Wszystko na przykładzie kraju Ghana.

W progi Wiosek Świata zawitał również Misyjek – mały bohater, który ułatwia Dzieciom i ich Rodzicom poznać świat oraz jego problemy. Uczy pomagać, a także pokazuje w jaki sposób można stać się takim samym pomocnikiem misjonarzy, którzy pracują dla drugiego człowieka na całym świecie. Tym razem Misyjek zabrał każdą Rodzinę na wyprawę, by wspólnie odkryć nowy kontynent na południe od Europy.

Dzieci oraz Rodzice w pierwszej kolejności poznały Afrykę. Zdobyli informacje m.in. na temat najbardziej charakterystycznych zwierząt żyjących na pustyni, sawannie oraz w dżungli. Uczestnicy poprzez zabawę i pracę w grupach dowiedzieli się w jaki sposób mieszkańcy Ghany oraz innych krajów kontynentu Afryka radzą sobie w życiu codziennym, gdy brakuje im stałej, bieżącej wody. Tym samym mogli porównać  to z sytuacją jaka panuje obecnie wśród Europejczyków.

Nie ma wątpliwości, że każda Rodzina wyszła z Wiosek Świata bogatsza o nową wiedzę i doświadczenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali również zadanie domowe: „W jaki sposób w moim domu zacznę oszczędzać wodę, której brakuje na innych kontynentach?.”

To nie koniec przygody z naszym nowym przyjacielem, Misyjkiem. Na kolejne warsztaty z cyklu ”Wielkie Wyprawy z Misyjkiem” zapraszamy:

22 sierpnia 2015 r. (sobota) godz. 15:00 „Wielka Wyprawa z Misyjkiem – AFRYKAŃSKA PRZYGODA”

12 września 2015 r. (sobota) godz. 15:00 „Wielka Wyprawa z Misyjkiem – ARKTYCZNA PRZYGODA”

26 września 2015 r. (sobota) godz. 15:00 „Wielka Wyprawa z Misyjkiem – ARKTYCZNA PRZYGODA”

Udział w warsztat jest bezpłatny. Zgłoszenia należy dokonywać przez formularz elektroniczny https://docs.google.com/a/swm.pl/forms/d/1lRAH9uZS55royiI-QN_0wAy0o-1UEkk0vcjjEcLFaRM/viewform, telefonicznie pod numerem: 12 269 23 33 lub mailowo wioskiswiata@swm.pl.

Do zobaczenia!

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.